Allround Chapel XT 2 hengen teltta on korkeimmillaan 170 senttimetriä: eteisessä – eli siellä on tarpeeksi tilaa pukeutua mukavasti tai tarvittaessa säilyttää polkupyöriä. Värimerkinnät ja muoviosat auttavat sauvien kiinnittämisessä pystytysvaiheessa. Kahden tuuletusikkunan kautta voi katsella ulkomaailmaa. Parhaan ilmanvaihdon saamiseksi kuumina ja sateettomina päivinä ja öisin sauvien jalat voi rullata ylös sauvakaareen asti. Siellä on myös sateenkestävä ja portaattomasti säädettävä tuuletusaukko.
Ulkoteltan etuosassa oleva "sisäänkäynti" voidaan avata helposti seisomasta käsin tukinarun avulla. Kahden hengen teltta on varustettu korkealaatuisilla DAC-alumiinisauvilla, pyykkinarulla ja kahdella kassilla sisäteltassa.
VAUDE Green Shape -merkki takaa ympäristöystävällisen, toimivan tuotteen, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Allround Chapel XT 2P Tent - agave |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU705543 |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä, Pyöräretki |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 2 |
| teltan vähimmäispaino: | 4570g |
| teltan enimmäispaino: | 4750g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| apse: | 1 |
| Jalkatapit: | 20 |
| telttanarut: | 6 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 4750g |
| GTIN: | 4067729020197 |