Tämä uusi, monipuolinen polkupyörä on tehty pienille seikkailijoille, joilla on suuret tavoitteet. Kevyt alumiinirunko, 24-tuumaiset pyörät ja nuorille kuljettajille suunniteltu jousitus tarjoavat hyvän kiipeilyn, runsaan pidon ja turvallisen käsittelyn, jotta nuoret kuljettajat voivat kehittää ajotaitojaan.
Crest FloTrac Elite -jousituksella varustettu FlexPoint-takajousitus tarjoaa 130 mm:n liikematkan, joka on suunniteltu erityisesti kevyemmille ajajille. 140 mm Crest TR Elite -etuhaarukka hallitsee kivet, juuret ja urat. Etu- ja takajousitus vaatii vain minimaalisen käyttövoiman, mikä antaa nuorille ajajille tasaisen hallinnan ja turvallisen ajokokemuksen teknisillä poluilla.
ALUXX SL -alumiinirunko, jossa on nuorille sopiva polkugeometria, on yhdistetty korkealaatuisiin, kevyisiin komponentteihin, jotta paino olisi mahdollisimman pieni ja nuorten ajajien olisi helpompi valloittaa haastavat pätkät. Uusi 24-tuumainen TRA-pyöräkerta perustuu aikuisille tarkoitetun TRA-pyöräjärjestelmän hyväksi todettuun tekniikkaan ja tarjoaa paremmat kiipeilyominaisuudet ja nopeamman kiihtyvyyden.
GIANT TRA -pyöräjärjestelmässä on WideGuard-teknologia, joka mahdollistaa kevyemmät ja vakaammat vanteet. Näin kuljettaja voi alentaa rengaspaineita paremman pidon saavuttamiseksi ilman puhkeamisen tai vanteen vaurioitumisen riskiä. 24-tuumaiset pyörät on suunniteltu erityisesti teini-ikäisille, ja ne helpottavat pienempien kuljettajien selviytymistä teknisillä poluilla. Alaslaskettava istuintolppa mahdollistaa optimaalisen ajoasennon ylämäkeen ja alamäkeen ajettaessa.
| Tuotenimi: | Giant Faith 24 - 24" Kids Mountain Bike - 2025 - raw aluminum |
| Valmistaja: | Giant Bikes |
| Tuotenumero: | GNT699492 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Trail |
| vanteet: | GIANT TRA 24" | Tubeless Ready | 30mm |
| ketju: | KMC X10 |
| rataspakka: | Microshift Advent X |
| vaihtaja: | Microshift Advent X |
| takavaihteenvaihtaja: | Microshift Advent X |
| keskiölaakerit: | Pressfit |
| etuhammasratassuhde: | 30 |
| kampisarja: | ProWheel CHARM |
| jarrut: | Tektro HD-J285 | 180/160 mm |
| satulatolppamalli: | GIANT Contact Switch AT Lite Vario Stütze | 30.9mm |
| satula: | Selle Royal VIVO JR |
| ohjaustanko: | GIANT Contact TR Riser | 20mm rise |
| ohjainkannatin: | GIANT Contact |
| haarukka: | CREST TR Elite Lite | FLOTUNE |
| runko: | ALUXX SL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | mikroSHIFT |
| välityssuhde: | 11-48 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Giant chainguide |
| gripit: | GIANT Small-Hand Grip |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 140 mm |
| polkimet: | Plattform Pedale |
| renkaat: | Maxxis Minion DHF 24x2.4", 60 TPI | Maxxis Minion DHR II 24x2.3", 60 TPI |
| rungon joustovara: | 130mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Väri: | Hopea |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 12520g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1135001100 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Giant - Faith |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 10 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4711291119659 |
| Valmistajan sivu: | https://www.giant-bicycles.com |