Maurten Solid 160 on kauraan ja riisiin perustuva kaksiosainen, pureskeltava energianlähde - 1 pakkaus, 2 minipatukkaa. 40 grammaa hiilihydraatteja, jotka on jaettu 20 gramman tasaisiin annoksiin optimaalisen saannin varmistamiseksi. Valitsemasi polttoaine - nopea, kevyt, vähäkuituinen ja hiilihydraattipitoinen.
Tuotetta tulisi käyttää kuluttajille, jotka tarvitsevat nopeaa energiaa energian täydentämiseen pidemmällä aikavälillä ja korkealla intensiteetillä. Tuotetta tulisi käyttää rajoitetun ajan. Tuotetta tulisi käyttää osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | MAURTEN Solid 160 Energy Bar with Carbohydrates - 12x55g |
| Valmistaja: | Maurten |
| Tuotenumero: | MAU681780 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana, Jälkeen |
| Elintarviketyyppi: | Patukka |
| sisältö: | 660g |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 55g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7350008410879, 7350008410893 |
| Ainesosat: | High-fructose corn syrup, rolled oats 26%, maltodextrin, rice flour, sugar, sunflower oil, glucose syrup, salt, emulsifier (lecithin), rice extract. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g |