Kehysmateriaali on Tr90, joka on valmistettu nailonista ja hiilikuidusta, joka on orgaanisesti yhteensopiva ja turvallinen iholle myös pitkäaikaisen käytön jälkeen. Se on 20 % kevyempi kuin muut tavanomaiset materiaalit ja tarjoaa paremman suojan putoamisia ja vetovoimia vastaan. Materiaali on erittäin elastinen, eikä se muodonmuutoksia synny, kun se altistuu korkeille lämpötiloille, ja kun sitä taivutetaan, se palautuu alkuperäiseen muotoonsa.
Suojalasien puettavuus mahdollistaa täydellisen näkyvyyden, kun vaihdat katseesi polkimilta tielle. Tämän erityisen näkökohdan ansiosta urheilija voi keskittyä suoritukseensa ilman häiriöitä. Ohjakset ovat vahvat ja takaavat, että ne pysyvät paikoillaan myös iskuissa tai pään äkillisissä liikkeissä.
Valokromaattinen linssi. Takaa erinomaisen näkyvyyden ja suojan sekä huonoissa että voimakkaissa valo-olosuhteissa. Aktivointisävy vaaleanpunaisesta siniseen/violettiin. Peilipinnoite.
| Tuotenimi: | ALBA Delta Silmälasit - White / VZUM F-LENS FLAMINGO |
| Valmistaja: | Alba Optics |
| Tuotenumero: | ABO680347 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| silmälasien tyyli: | Puolikas kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | valonherkkä, peilikuva, vaihdettavat linssit, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 1 - huono sää, Luokka 2 - keskitaso, Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate |
| valonläpäisy: | 64-14% |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 26g |
| kehysten leveys: | 146mm |
| Sangan pituus: | 120mm |
| nenäsillan leveys: | 32mm |
| Linssin korkeus: | 60mm |
| GTIN: | 8053806718572 |
| Valmistajan sivu: | http://albaoptics.cc/ |