CUBE Nuroad Hybrid C:62 SLX ei ainoastaan tee vaikutusta kevyellä, kestävällä ja siististi muotoillulla C:62®-hiilirungolla ja täyshiilihaarukalla. Sorapyöräilijät rakastavat myös uutta, kevyttä Bosch SX -voimansiirtoa, jossa on 400 Wh:n akku. Se tarjoaa jopa 55 Nm vääntöä, on kevyt ja: PowerMore-valmis. Jos siis matkustat pidempään, voit päivittää sen 250 Wh:n lisäkapasiteetilla. Ja jotta monipuolisuus ei jäisi vähälle huomiolle, eteen ja taakse voidaan asentaa tavarateline.
Erittäin kestävä, radio-ohjattu SRAM GX Eagle AXS Transmission 12-vaihteinen voimansiirto ei ainoastaan tee vaikutusta laajalla vaihteistovalikoimallaan, vaan vaihtaa myös erittäin tarkasti ja pehmeästi vaihteelta toiselle. Hydrauliset SRAM Rival AXS -levyjarrut, jäykät Newmen Evolution SL X.R.25 -vanteet ja pitävät, mukavat G-One Bite 45 mm -renkaat vastaavat ensiluokkaisesta nopeudenhallinnasta, pidosta ja suuntavakavuudesta. Renkaista puheen ollen: CUBE on jättänyt riittävästi tilaa jopa 50 mm leveiden renkaiden asentamiseen, jopa lokasuojien kanssa.
| Tuotenimi: | CUBE NUROAD HYBRID C:62 SLX 400X - Carbon Electric Gravel Bike - 2025 - carbon / glossy |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB679647 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Allroad / Gravel |
| ketju: | SRAM GX Eagle Transmission Flattop |
| rataspakka: | SRAM XS-1275 |
| vaihtaja: | Rival eTap AXS |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM GX Eagle AXS Transmission |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | e*thirteen Helix Race |
| jarrut: | SRAM Rival | 180/180mm |
| renkaat: | Newmen Evolution SL X.R.25 |
| satulatolppamalli: | Newmen Advanced | Carbon |
| satula: | Natural Fit Nuance |
| tankoteippi: | ACID Bartape CC |
| ohjaustanko: | Easton EC70 AX Gravel | Carbon |
| ohjainkannatin: | CUBE Aero |
| haarukka: | CUBE C:62 Carbon |
| ohjauslaakeri: | ACROS |
| runko: | C:62 Advanced Twin Mold Technology |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 400Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch CompactTube 400 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Bosch charger |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Schwalbe G-One Bite Evo | 45-622 |
| renkaan enimmäisleveys: | 50mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 13800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 817300 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch System Control | Mini Remote |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line SX |
| Vääntömomentti: | 55Nm |
| Tuotesarja: | CUBE - Nuroad Hybrid |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571465139, 4054571465153, 4054571465160, 4054571465122, 4054571465146 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |