Suuret tuetut sivukorvakkeet takaavat optimaalisen sivuttaispidon, kun taas poikittain sijoitetut keskikorvakkeet mahdollistavat maksimaalisen jarrutuspidon.
| Tuotenimi: | Maxxis Minion DHR II Folding Tire - 3C MaxxTerra | DH TR | WT | ECE-R75 - 27.5x2.40" |
| Valmistaja: | Maxxis |
| Tuotenumero: | MXS657278 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro, All-Mountain |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 3.4bar |
| ETRTO: | 61-584 |
| renkaan ominaisuudet: | ECE-R75 |
| renkaan rungon tiheys: | 60TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.40" |
| pistosuojaus: | DownHill Casing TR |
| rengasseos: | 3C MaxxTerra |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1260g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1427 |
| Painorajoitus (per rengas): | 90kg |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Maxxis - Minion DHR II |
| GTIN: | 4717784042152 |
| Valmistajan sivu: | http://maxxistires.de/ |