Vesitiivis ja tuulenpitävä Reimatec-lumihousut, jotka on valmistettu kestävästä materiaalista ja joissa on vedenpitävät teipatut saumat sekä lumisuoja jalkojen päissä, joka pitää lumen ja sohjon poissa. Pehmeän polyesterivuoren ansiosta nämä lumihousut ovat mukavat jalassa ja ne on helppo pukea jalkaan. Housuissa on irrotettavat ja säädettävät henkselit, jotka takaavat hyvän ja yksilöllisen istuvuuden. Käytännölliset yksityiskohdat viimeistelevät nämä mukavat lumihousut: heijastavat yksityiskohdat, kaksi sivutaskuja ja säädettävät joustavat henkselit.
Materiaali
Main Material: 100% polyesteri
Coating: 100% polyuretaani
| Tuotenimi: | Reima Proxima Winter Pant Kids - black 9990 |
| Valmistaja: | Reima |
| Tuotenumero: | RMA603427 |
| Materiaali: | Main Material: 100% polyesteri Coating: 100% polyuretaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Retkeily, Talviurheilu |
| sukupuoli: | Lapset |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| vuodenaika: | Talvi |
| hengittävyys: | 7000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 10000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Syksy/Talvi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 400g |
| Kestävä kehitys: | bluesign®, STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| takatasku: | 0 |
| GTIN: | 6438429860327, 6438429860334, 6438429860341, 6438429860358, 6438429860365, 6438429860372, 6438429860389, 6438429860396, 6438429860402, 6438557117331, 6438557117348, 6438557117355, 6438557117362, 6438557117379, 6438557117386, 6438557117393, 6438557117409, 6438557117416 |
Löydät alta valmistajan Reima vaatekokoja koskevia tietoja.
| Saksa | 62 | 68 | 74 | 80 | 86 | 92 | 98 | 104 | 110 | 116 | 122 | 128 | 134 | 140 | 146 | 152 | 158 | 164 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus (cm) | 62 | 68 | 74 | 80 | 86 | 92 | 98 | 104 | 110 | 116 | 122 | 128 | 134 | 140 | 146 | 152 | 158 | 164 |
| B. rintakehä (cm) | 46 | 47 | 48.5 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 | 60 | 62 | 64 | 66 | 69 | 72 | 75 | 78 | 81 | 84 |
| C. vyötärö (cm) | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 60 | 62 | 64 | 66 | 68 | 70 | 72 |
| D. lantio (cm) | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 60 | 62 | 64 | 66 | 68 | 70 | 72 | 75 | 78 | 81 | 84 | 87 |
| E. sisäsauma (cm) | 21 | 24 | 27 | 30 | 33.5 | 37 | 40.5 | 44 | 47.5 | 51 | 54.5 | 58 | 61.5 | 65 | 68.5 | 71.5 | 74.5 | 77.5 |
| F. ulkosauma (cm) | 38.1 | 41.4 | 44.7 | 48 | 52 | 56 | 60 | 63 | 67 | 71 | 75 | 79 | 83 | 87.2 | 91.4 | 95.1 | 98.8 | 102.5 |
| G. käsivarsi (kaulan alaosasta) (cm) | 28.4 | 30.8 | 33.2 | 35.6 | 38.1 | 40.6 | 43.1 | 45.6 | 48.3 | 51 | 53.7 | 56.4 | 59.6 | 62.8 | 65.7 | 68.6 | 71.6 | 74.6 |
Saksa 62
Saksa 68
Saksa 74
Saksa 80
Saksa 86
Saksa 92
Saksa 98
Saksa 104
Saksa 110
Saksa 116
Saksa 122
Saksa 128
Saksa 134
Saksa 140
Saksa 146
Saksa 152
Saksa 158
Saksa 164