Tämä versio koetellusta Grand Prix 5000-mallista on paitsi kevyempi ja nopeampi, myös puhkeamattomampi vahvistettujen sivuseinien ansiosta. Näin varustettuna S-malli asettaa standardit tubeless-yhteensopiville maantiepyörän renkaille. Tuloksena on suurempi nopeus yhdistettynä parempaan mukavuuteen ja parempaan suojaan viilloilta.
| Tuotenimi: | Continental Grand Prix 5000 S TR Taitettava Rengas - 30-584 | musta/läpinäkyvä |
| Valmistaja: | Continental |
| Tuotenumero: | CON559313 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 5bar |
| ETRTO: | 30-584 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan rungon tiheys: | 110TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 30 mm |
| pistosuojaus: | Vectran Breaker |
| rengasseos: | BlackChili Compound |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta, Ruskea |
| Paino: | 280g |
| valmistajan tuotekoodi: | 0101934 |
| Tuotesarja: | Continental - Grand Prix 5000 |
| GTIN: | 4019238063691 |
| Valmistajan sivu: | https://www.continental-reifen.de |