Yksittäisten komponenttien tiukan toimitustilanteen vuoksi pyörät toimitetaan toisinaan erilaisilla varusteilla. Vaihtoehtoiset komponentit ovat kuitenkin samanlaatuisia kuin alkuperäiset komponentit.
Specialized Turbo Como on mukava kaupunki-e-pyörä, jossa on lisätehoa turvalliseen ajoon. Comon kanssa tunnet olosi lähes painottomaksi, ja täyden tehon tekniikan ja varusteiden ansiosta pääset minne tahansa - mukavasti ja turvallisesti. Step-through-rungon ansiosta pääset pyörän selkään turvallisesti ja helposti. Pysty ajoasento suojaa käsiäsi ja niskaasi, mikä takaa rennon ajokokemuksen.
Turbo Full Power 2.0E -moottori ja 530Wh-akku tarjoavat vertaansa vailla olevan ajokokemuksen. Harmoninen, tasainen ja hiljainen moottori tukee jopa 25 km/h nopeutta. Sisäinen ohjausyksikkö välittää moottorin tuen kuljettajalle erittäin luonnollisen ajokokemuksen.
MasterMind-näyttö näyttää kaikki tärkeät ajoon liittyvät tiedot, mahdollistaa ajotilojen säätämisen ajon aikana ja over-the-air-päivitykset. Mission Control -sovelluksen avulla voidaan optimoida toimintasäde, suorittaa virityksiä, tallentaa matkoja ja paljon muuta.
Portaattomasti säädettävä Enviolo Cityn hammaspyörä on varustettu erityisellä navanipalla ja ohjaustangon kahvassa olevalla pyörivällä pyörällä. Manuaalista ja portaatonta tekniikkaa on yhtä helppo käyttää kuin radion äänenvoimakkuuden säädintä. Näin kuljettaja voi keskittyä täysin ajamiseen.
Specialized on kehittänyt oman testimenettelynsä suodattamaan pienet hypyt moottorin tuennassa mukavuuden lisäämiseksi. Tämä tarkkuus yhdistettynä leveisiin renkaisiin ja 80 mm:n jousitushaarukkaan saa sinut leijumaan ilmassa.
Mission Control -sovelluksella voit lukita moottorin ja aktivoida liiketunnistimen. Tämän suojan voi poistaa käytöstä vain omistaja.
Vaikka Turbo Comon akkuyksikkö on lähes näkymättömästi piilotettu runkoon, se on täysin irrotettavissa ja voidaan lukita tukevasti pyörään.
Varustettu Specialized DRYTECH -lokasuojilla, LED-etu- ja takavaloilla sekä HD-kannatintelineellä, jonka kantavuus on jopa 27 kg. Kantokoppa on yhteensopiva lastenistuinten ja yhteensopivien perävaunujen kanssa.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO COMO 3.0 IGH - Kaupunkisähköpyörä - 2025 - red tint / silver reflective |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC556561 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano MT400 | enviolo CITY |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | 650B | AL | Double Wall |
| ketju: | Gates Carbon Drive CDX |
| rataspakka: | Gates Carbon Drive CDC |
| vaihtaja: | enviolo Twist |
| takavaihteenvaihtaja: | enviolo CVP Multi-Turn |
| etuhammasratassuhde: | 50 |
| kampisarja: | Custom |
| jarrut: | Shimano BR-MT200 | 180/160 mm |
| satulatolppamalli: | Specialized | 6061 AL | 5mm Offset |
| satula: | Body Geometry Comfort Gel |
| ohjaustanko: | Specialized Como |
| haarukka: | SR Suntour Mobie A32 |
| runko: | Specialized E5 Aluminum |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Enviolo |
| välityssuhde: | 24 |
| Akun kapasiteetti: | 530Wh |
| vaihteen käyttö: | Keskiö - automaattinen / portaaton |
| Sähköpyörän akku: | Specialized U2-530 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyöräerikoisuudet: | Hihnaveto |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Specialized Rack | Specialized DRYTECH Fender | Specialized Kickstand |
| pyörän valot: | Lezyne EBIKE MINI STVZO E65 | Spanninga Commuter Glow XE |
| gripit: | Specialized Body Geometry Contour |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 80 mm |
| polkimet: | Specialized Commuter |
| renkaat: | Pathfinder Sport Reflect | 650B x 2.3" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | 90422-64 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Specialized Master Mind TCD |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized 2.0 E |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| Tuotesarja: | Specialized - Como |
| vaihteiden lukumäärä: | Automatic / Stepless |
| Rungon Muoto: | Matalarunko / Wave |
| GTIN: | 888818754656, 888818755677, 888818754403 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |