RUXin evoluutio jatkuu edelleen hurjana ja jännittävänä. Nykyinen RUX on tulosta vuosien yhteistyöstä eri puolilla maailmaa asuvien ajajien ja SR SUNTOUR -tiimin välillä, jonka tuloksena on kehitetty maailmanluokan downhill- ja freeride-joustohaarukka. RUX:n saavutusten lista kasvaa edelleen vuoteen 2020 asti, ja se on jatkuvasti mukana World Cup Downhillin ja Red Bull Rampagen palkintokorokkeilla.
Vuoriston luotettavimman, kestävimmän ja huoltoystävällisimmän jousituksen luominen on ollut RUXin kehittämisen kantava voima. Ratsastajille, jotka etsivät suurimpia big mountain -linjoja, freeriden etenemistä tai nopeinta aikaa polulla, on olennaista ajaa erittäin jäykän 38 mm:n jousituksen ja täysin tiiviin iskunvaimentimen tuomalla luottamuksella. Olipa kyse kotipolusta, kilparadasta, uusien maastojen jahdista tai vain ajamisesta uusissa paikoissa, perushuollon ja -huollon helppous on QSP-filosofian kulmakivi, jonka ansiosta ajajat ja mekaanikot voivat pitää haarukat säädettyinä ja valmiina seuraavaan seikkailuun luottavaisin mielin.
| Tuotenimi: | SR Suntour RUX38 BOOST R2C2-PCS - 27.5" Fork - 200mm - Tapered - 20x110mm - black matt |
| Valmistaja: | SR Suntour |
| Tuotenumero: | SRS521030 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Alamäki, Vapaalasku |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| haarukan joustovara: | 200/203 mm |
| akseli vakio: | 20x110 mm Boost (ER) |
| Takaiskunvaimennin/jousiversio: | Ilmajousi |
| haarukan/iskunvaimentimen säätö: | Hidas kompressio, Nopea kompressio, Hidas palautuminen, Nopea palautuminen |
| liukuputken halkaisija: | 38mm |
| vaimennus: | R2C2-PCS |
| levyjarrun kiinnike: | Postmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 203mm |
| ohjainputkimateriaali: | Alumiini |
| Vuosimalli: | 2023 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 2845g |
| valmistajan tuotekoodi: | SF18 RUX38 Boost R2C2 PCS |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| GTIN: | 2225756171, 4055149413316 |
| Valmistajan sivu: | http://www.srsuntour-cycling.com |