Nämä sukkahousut on suunniteltu pitkiin pituuksiin erilaisissa olosuhteissa, ja niissä on erittäin joustava, lämmin ja vettä hylkivä Nano Flex 3G -materiaali, jossa on lisätty lämpöä Nano Flex Xtra Dry -materiaalilla lantiolla ja reisissä, sekä anatominen leikkaus ja saumaton Progetto X² Air -istuinpehmuste pitkän matkan mukavuutta varten.
2-kerroksinen, antibakteerisesti pinnoitettu Progetto X² Air -istuinpehmuste takaa erinomaisen, progressiivisen pehmusteen. Integroidut ilmakanavat ja rei'itykset takaavat optimaalisen ilmanvaihdon, tasaisen ruumiinlämmön ja maksimaalisen hengittävyyden. Anatomisesti muotoillun, saumattomasti sidotun rakenteen ansiosta tyyny takaa maksimaalisen mukavuuden satulassa.
Materiaali
main fabric: 85% polyamidi, 15% elastaani
front crotch: 78% polyamidi, 22% elastaani
rear insert: 83% polyesteri, 17% elastaani
| Tuotenimi: | Castelli Sorpasso RoS Tights Women - black/reflex 710 |
| Valmistaja: | Castelli |
| Tuotenumero: | CST486485 |
| Materiaali: | main fabric: 85% polyamidi, 15% elastaani front crotch: 78% polyamidi, 22% elastaani rear insert: 83% polyesteri, 17% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C |
| vuodenaika: | Talvi |
| Ominaisuudet: | Vedenkestävyys, Thermo |
| lämpötila-alue: | +2°C / +12°C |
| istuvuus: | trikoot |
| istuintyynyn nimi: | Progetto X² Air |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Syksy/Talvi |
| Väri: | Musta, Heijastava |
| Paino: | 284g |
| GTIN: | 8050949228500, 8050949196526, 8050949228524, 8050949228531, 8050949228517 |
| Valmistajan sivu: | http://www.castelli-cycling.com |
Löydät alta valmistajan Castelli vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | 2XL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 |
| Tuuma | 29 - 30 | 31 - 32 | 33 - 34 | 36 | 38 | 40 |
| A. kehon pituus (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
| B. rintakehä (cm) | 92 | 96 | 100 | 105 | 110 | 115 |
| C. vyötärö (cm) | 80 | 84 | 88 | 93 | 98 | 103 |
| D. lantio (cm) | 94 | 98 | 102 | 107 | 112 | 116 |
| E. sisäsauma (cm) | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 |
Kansainvälinen S Saksa 46 Tuuma 29 - 30
Kansainvälinen M Saksa 48 Tuuma 31 - 32
Kansainvälinen L Saksa 50 Tuuma 33 - 34
Kansainvälinen XL Saksa 52 Tuuma 36
Kansainvälinen 2XL Saksa 54 Tuuma 38
Kansainvälinen 3XL Saksa 56 Tuuma 40
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| Tuuma | 25 - 26 | 27 - 28 | 29 | 30 - 31 | 32 - 33 |
| A. kehon pituus (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
| B. rintakehä (cm) | 79 | 84 | 89 | 94 | 99 |
| C. vyötärö (cm) | 63 | 68 | 73 | 78 | 83 |
| D. lantio (cm) | 87 | 92 | 97 | 102 | 107 |
| E. sisäsauma (cm) | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 |
Kansainvälinen XS Saksa 34 Tuuma 25 - 26
Kansainvälinen S Saksa 36 Tuuma 27 - 28
Kansainvälinen M Saksa 38 Tuuma 29
Kansainvälinen L Saksa 40 Tuuma 30 - 31
Kansainvälinen XL Saksa 42 Tuuma 32 - 33
| Kansainvälinen | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
| A. kehon pituus (cm) | 116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
Kansainvälinen 6 Saksa 116
Kansainvälinen 8 Saksa 128
Kansainvälinen 10 Saksa 140
Kansainvälinen 12 Saksa 152
Kansainvälinen 14 Saksa 164