Idea on yhtä nerokas kuin yksinkertainen – Drive Trunkin avulla tavaratilan luukku sekä sen alla ja takana oleva tila muuttuvat silmänräpäyksessä suureksi etutelttaksi! Yhdessä tavaratilan kanssa syntyy näin paljon tilaa nukkumiseen, ruoanlaittoon ja yhdessäoloon. Drive Trunk on erityisen monipuolinen – sen nerokas kiinnityshihnarakenne mukautuu erilaisiin automalleihin. Se voidaan asentaa useimpiin tavallisiin farmareihin ja maastoautoihin ja muuttaa jokapäiväisen ajoneuvosi matkailuautoksi.
Avoin tavaratilan luukku muodostaa teltarakenteen kantavan elementin ja mahdollistaa syntyvän seisomakorkeuden ansiosta vaivattoman pukeutumisen tai suihkussa käymisen tarvittavalla yksityisyydellä. Etuteltan tila tarjoaa runsaasti säilytystilaa tai tilaa ruoanlaittoon ja ruokailuun kahden tuolin ja pienen pöydän avulla. Tämä tuote on valmistettu ympäristöystävälliseksi, fluorikarboneista (PFC) vapaaksi muuttuvaksi Eco Finish -vettä hylkiväksi materiaaliksi. VAUDE Green Shape -merkki tarkoittaa ympäristöystävällistä, toiminnallista tuotetta, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Drive Trunk Tent - linen |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU456737 |
| toiminta: | Retkeily |
| vesipatsas: | 3000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä |
| teltan vähimmäispaino: | 2100g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| Jalkatapit: | 6 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Beige |
| Paino: | 2200g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14455 |
| Kestävä kehitys: | Fair Wear -säätiö |
| GTIN: | 4052285996550 |