Reel Pro etukiekon napat on nimetty uudelleen Reel Expertiksi, jotta ne voidaan yhdistää uuteen Reel Expert -takakiekon napaan. Nämä ultrakevyet MTB-etukiekon napat on varustettu kahdella huippulaatuisella tiivistetyllä laakerilla, joissa on erityisesti valittu Mobil-vesitiivis rasva sekä Dartmoor-logolla varustetut LLU-täyskosketustiivisteet, jotka tarjoavat parhaan suojan mutaa ja pölyä vastaan. Reel Expert -napat ovat paitsi markkinoiden kevyimpiä gravity-etukiekon napoja, myös yksi tyylikkäimmistä. Epäsymmetrinen muotoilu, jossa oikeanpuoleinen laippa on suurempi ja painoa säästävät aukot, nostaa tämän napan luokkansa parhaiden joukkoon.
| Tuotenimi: | Dartmoor Reel Expert Etukiekon napa - 6-reikäinen | 15x100mm/20x110mm - musta |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM360296 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| akseli vakio: | 15x100 mm (ER), 20x110 mm (ER) |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy |
| pinnapulttiympyrä (vasen/oikea): | 58/45mm |
| keskiöversio: | Eturengas |
| laipan etäisyys (vasen/oikea): | 23/38mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 181g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 32 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5902175645381 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |