Kaikki täysimittaisen trail-pyörän osaaminen ja kestävyys juniorikokoisena. Saatavana kolmessa rengaskoossa, Rocky Mountain Reaper on oikea valinta poluille ja pyöräpuistoon. Sopii parhaiten nuorille ja lapsille, jotka haluavat lähteä jyrkille ja vaikeille poluille.
| Tuotenimi: | Rocky Mountain REAPER 20 Microshift - 20" Lasten maastopyörä – 2026 - punainen / sininen / musta |
| Valmistaja: | Rocky Mountain |
| Tuotenumero: | RMO773089 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| keskiöt: | Shimano TC500 Boost |
| pinnat: | 2.0 Stainless |
| vanteet: | WTB KOM Team i30 TCS 2.0 | 28H |
| ketju: | KMC X9 |
| rataspakka: | SunRace CSM98 |
| vaihtaja: | MicroShift Advent Short Reach |
| takavaihteenvaihtaja: | MicroShift Advent Super Short |
| etuhammasratassuhde: | 28 |
| kampisarja: | Rocky Mountain Microdrive 2PC |
| jarrut: | Tektro HD-J2820 |
| satulatolppamalli: | Tranz X +RAD1.0 Adjustable Dropper |
| satula: | Rocky Mountain Kids |
| ohjaustanko: | Rocky Mountain Jr | 640mm Width | 25mm rise | 9° Backsweep | 5° Upsweep | 31.8 |
| ohjainkannatin: | Rocky Mountain 31.8 AM | 5° Rise |
| haarukka: | Manitou J Unit Comp |
| ohjauslaakeri: | FSA Orbit NO.57B |
| runko: | FORM™ Alloy |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | mikroSHIFT |
| välityssuhde: | 11-36 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 20" (406mm) |
| gripit: | SDG Slater JR Lock On |
| iskunvaimennin: | RockShox Deluxe Select | 170x35mm |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| renkaat: | Kenda Regolith 20 x 2.4" |
| rungon joustovara: | 130mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Punainen, Sininen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | B0501OS1 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Tuotesarja: | Rocky Mountain - Reaper |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 9 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 770416013672 |
| Valmistajan sivu: | https://bikes.com/ |