Sopii nopeaan ajamiseen, ja sen etupuoli on varustettu
Vallankumouksellisen ohjausgeometrian ansiosta pyörä on vakaa ja turvallinen aerodynaamisissa asennoissa, ja uudistettu putken muoto parantaa ennustettavuutta erilaisissa olosuhteissa, joten uusi järjestelmä tarjoaa erinomaisen vakauden kaikissa olosuhteissa.
Ohjaamon uusi muotoilu helpottaa pyörän kuljettamista ja huoltoa. Perusohjaustankon monien kiinnitysvaihtoehtojen ansiosta
Edistykselliset integroidut ratkaisut takaavat helpon pääsyn nesteisiin, varusteisiin ja välttämättömiin tarvikkeisiin pitkien retkien aikana. Suunnitteluun kuuluu 1,2 litran polttoainesäiliö, integroitu nesteytysjärjestelmä, aerodynamiikalla optimoitu takalaatikko ja integroitu takavalo.
| Tuotenimi: | BMC SPEEDMACHINE 01 THREE - Hiiliteräksinen Triathlonpyörä - 2026 - carbon / neon red |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC769634 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Aika-ajo, Triathlon |
| ketju: | Shimano CN-M6100 |
| rataspakka: | Shimano 105 | CS-R7101 |
| vaihtaja: | Shimano Dura Ace Di2 TT |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 | RD-R8150 |
| etuvaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 | FD-R8150 |
| keskiölaakerit: | Praxis T47 |
| etuhammasratassuhde: | 52-36 |
| kampisarja: | Shimano Ultegra FC-R8100 | 4iiii Precision Gen. 3+ Power Meter |
| jarrut: | Shimano Dura Ace | 160/160mm |
| renkaat: | CR 50 Carbon | Tubeless Ready | 50mm |
| satulatolppamalli: | Speedmachine 01 | 01 Premium Carbon Aero |
| satula: | Fizik Transiro Aeris Long Distance R5 |
| ohjaustanko: | BMC Speedmachine Flat Cockpit | Profile Design Aeria Ultimate with Ergo+ Armrests and 45/25 SLC Aerobar Extensions |
| ohjainkannatin: | BMC Speedmachine Flat Cockpit |
| haarukka: | Speedmachine 01 Premium Carbon | ICS Technology |
| runko: | Speedmachine 01 Premium Carbon | ICS Technology |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Shimano Di2 charger | Fuel Tank 1200 drink system | Rear Box 260 | integrated rear light |
| pyörän valot: | Integrated Rear Light 25 |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Pirelli P Zero Road | 28mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 30mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 110kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 9400g |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | M with all accessories |
| Tuotesarja: | BMC - Speedmachine |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906521182 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |