Hope Hiili-kuitu -ohjaustanko on korkealaatuinen polkupyörän ohjaustanko, joka on kokonaan kehitetty, testattu ja valmistettu Hope Technologyn omassa tehtaassa Barnoldswickissä, Isossa-Britanniassa. Leveys 800 mm ja ergonominen 8 asteen taaksepäin sekä 5 asteen ylöspäin suuntautuvalla kaarevuudella tämä ohjaustanko tarjoaa vaativille pyöräilijöille optimaalisen yhdistelmän vakautta, mukavuutta ja hallittavuutta.
Kaarteiden suuremman halkaisijan ansiosta ohjaustankossa on vahvistettu profiili. Erityisesti sovitetut hiilikuitukerrokset on sijoitettu kohdennetusti suurille kuormituksille alttiisiin kohtiin, kun taas vähemmän kriittisissä kohdissa materiaalia on säästetty painon minimoimiseksi. Tämä harkittu muotoilu takaa erinomaisen tasapainon lujuuden ja keveyden välillä, mikä on ihanteellista monipuolisiin käyttötarkoituksiin, kuten trail- tai all mountain -ajoon.
| Tuotenimi: | Hope Ohjaustanko – hiilikuitu | 35 | 800 mm - 35mm Rise - raw |
| Valmistaja: | Hope |
| Tuotenumero: | HOP769315 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain, Trail |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 35 mm |
| Ohjaustangon design: | Riser-ohjaustanko |
| Ohjaustangon ominaisuudet: | Backsweep, Upsweep |
| tangon leveys: | 800 mm |
| tangon leveyden mittaus: | Ulkopuoli-ulkopuoli |
| Backsweep: | 8° |
| nousu: | 35mm |
| upsweep: | 5° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 245g |
| valmistajan tuotekoodi: | HHB010S |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5056454995268 |
| Valmistajan sivu: | http://www.hopetech.com |