Hope on ylpeä voidessaan esitellä RX Carbon -kampisarjan. Sen muotoilu perustuu MTB Carbon -kampisarjan kehitystyöhön, ja sen kevyt rakenne, kestävyys sekä optimaalinen laminointi takaavat tasapainoisen ajotuntuman, erinomaisen jäykkyyden ja integroidun iskunvaimennuksen. Se on ennen kaikkea osa, joka on sovitettu täydellisesti uusimman sukupolven gravel-pyöriin.
Kampisarjassa on käytetty kampivarren ja akselin liitoskohdassa hyväksi todettua itsestään irtoavaa järjestelmää. Ainutlaatuinen rakenne varmistaa pienimmillä mahdollisilla alumiinisilla sisäosilla kevyen painon ja suuren lujuuden. Polkimen kierteet voidaan vaihtaa, jos ne vaurioituvat. Kampivarsien sisällä on vaahtomuovinen ydin, joka vaimentaa iskuja ja tärinää. Optinen 1K-hiilikuitu tarjoaa parannetun kulutuskestävyyden.
| Tuotenimi: | Hope RX Hiilikuitu -kampi | 30mm - musta / musta |
| Valmistaja: | Hope |
| Tuotenumero: | HOP769267 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| kampisarja: | T700 Carbon |
| vaihteiden lukumäärä - edessä: | 1 |
| keskiön akseliprofiili: | 30 mm ontto akseli |
| suorakiinnitys standardi: | Hope |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | Suorakiinnitys |
| Ketjulinja: | 45mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 426.5g |
| valmistajan tuotekoodi: | HCCRXN |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| kampivarren pituus: | 165 mm, 170 mm |
| GTIN: | 5056454995480, 5056454995558 |
| Valmistajan sivu: | http://www.hopetech.com |