Upouusi Zayante hiilikuituinen kampi on varustettu kylmätaotuilla
Kaikki praxis works -eturatat valmistetaan yrityksen omalla kylmätaontaprosessilla, joka mahdollistaa monimutkaisemmat muodot hammasprofiilissa. Tämä niin kutsuttu "One-Shot"-prosessi antaa yritykselle mahdollisuuden lisätä vaihdeavustimien määrää eturatassa, mikä on tuskin mahdollista tavallisella CNC-valmistuksella.
Yli 1 000 tonnin paineella toimiva menetelmä mahdollistaa erittäin kovan ja sitkeän pinnan, joka takaa maksimaalisen kestävyyden. Yksilölliset hammasprofiilit, vaihtelevat hammaskulmat, synkronoidut urat ja taktisesti sijoitetut vaihtorampit ovat ominaisuuksia, jotka takaavat sujuvat vaihteenvaihdot. Kaiken tämän ansiosta syntyy yksi kestävimmistä ja sujuvimmista eturatasteista, joita on koskaan valmistettu pyöräilijöille.
LevaTime® on vuosien intensiivisen testauksen ja hienosäätöjen tulos. Lopputuloksena on yksi parhaista ja nopeimmista vaihteenvaihtotoiminnoista, joita vaihteisto voi tarjota. LevaTime®-eturatassa useat vaihteenvaihtotukit on sijoitettu strategisesti siten, että ne mahdollistavat täydellisesti ajoitetun ylös- ja alasvaihtamisen. Synkronoidut vaihdekanavat ovat sovitettuja sisäiseen eturatasen eturataan ja tarjoavat ketjulle siistin kulkureitin. Jokainen hammas on muotoiltu erikseen tiettyä tehtävää varten. Yhdessä tarkasti sijoitettujen niittien kanssa ketjua hallitaan optimaalisesti ja ketjun juuttumista estetään tehokkaasti.
Zayante hiilikuitu voidaan asentaa sopivilla praxis works -keskiöillä BSA-, BB86-, BB30-, PF30- tai Specialized OSB -runkoihin, ja se on yhteensopiva Shimano 10-/11-/12-vaihteisten (myös Di2), SRAM 10-/11-/12-vaihteisten ja SRAM 22 11-vaihteisten sekä Campagnolo 10-/11-/12-vaihteisten (myös EPS) voimansiirtojen kanssa. Valmistaja suosittelee Shimano-, KMC- tai Campagnolo-ketjun käyttöä.
Huomautus: Tuote toimitetaan ilman alkuperäistä pakkausta.
toimituksen sisältö:
| Tuotenimi: | Praxis Works Zayante Carbon Kampisarja - M30 | 2x12-vaihteinen | 170 mm - 48/32 hampaa - Erikoistarjous |
| Valmistaja: | Praxis Works |
| Tuotenumero: | PWO768330 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini, Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| vaihteiden lukumäärä - edessä: | 2 |
| vaihdejärjestelmä: | 10, 11, 12 |
| keskiön akseliprofiili: | M30 - 28/30 mm ontto akseli |
| suorakiinnitys standardi: | SRAM 3-pulttinen, praxis works |
| etuhammasratasversio: | pyöreä |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | Suorakiinnitys |
| Ketjulinja: | 44.5mm |
| Q-tekijä: | 147 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Pulttiympyrän halkaisija: | 104, 160 |
| Valmistajan sivu: | http://www.praxiscycles.com/ |