Comfort -5C 20 F on tilava ja monipuolinen muumio-makuupussi. Se on ihanteellinen kumppani keväästä syksyyn ulottuville retkeilyreissuille – kaikille, jotka palelevat helposti myös lämpimämmissä lämpötiloissa. Tilava leikkaus hartioissa, lantiolla, jaloissa ja jalkaterissä lisää liikkumavapautta ja tarjoaa samalla erinomaisen lämmönpidon.
Sivussa oleva vetoketjullinen käsiaukko tarjoaa lisää liikkumatilaa käsille ilman, että makuupussin mukavaa lämpöä tarvitsee jättää – täydellinen lukemiseen tai kortinpeluuseen. Jalkojen vetoketjun ansiosta Comfort muuttuu hetkessä täysimittaiseksi untuvapeitteeksi tai parkatakkiksi.
Helppokäyttöinen, säädettävä mukavuushuppu eristää koko pään ja kaulan alueen kylmissä olosuhteissa, mutta se voidaan avata kokonaan lämpimissä olosuhteissa. Pehmeä, myös säädettävä, untuvalla täytetty kiristyskaulus vähentää lämmönhukkaa kehon liikkeiden aikana. 3D-jalkatila, jossa on 11 erikseen täytettyä untuvakammiota, pitää jalat lämpiminä.
Ulkopuoli ja sisämateriaali on valmistettu kierrätetyistä kankaista, ja täyte on RDS-sertifioitu untuva. Makuupussit täytetään Euroopassa. Toimituksen sisältöön kuuluu kuivapussi ja kätevä verkkopussi säilytystä varten.
| Tuotenimi: | Exped Comfort -5C 20F Makuupussi - M - Medium - Vetoketju oikealla |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760803 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 180cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 260/170/140mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | -2°C |
| lämpötilaraja: | -8°C |
| äärilämpötila: | -26°C |
| täytteen paino: | 500g |
| pakkausmäärä: | 6.1l |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju oikealla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 900g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277846029 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX®, RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 7640277846029 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |