MegaMat LuxeWool -peite täydentää MegaMat-mattoamme ja tekee siitä vieläkin mukavamman – ihanteellinen retkeilyyn, leirille tai matkailuautoon.
Ainutlaatuinen maton päällinen, joka on valmistettu luomupuuvillasta ja sertifioidusta villaisolista, takaa tasapainoisen nukkumisilmaston. Näiden kahden luonnonmateriaalin luonnolliset kosteutta säätelevät ominaisuudet imevät kosteutta ja vapauttavat sitä – jotta makuualusta pysyy aina kuivana ja mukavana.
Käytännölliset vetoketjut sivuilla mahdollistavat useiden mattojen saumattoman yhdistämisen, kun taas integroidut kassit tarjoavat tilaa pienille henkilökohtaisille tavaroille. Kestävä ripstop-päällinen lisää kestävyyttä, ja konepestävien materiaalien ansiosta päällinen on helppohoitoinen myös usein käytettynä.
| Tuotenimi: | Exped MegaMat LuxeWool Makuualustan päällinen - LXW - Long Extra Wide - moraine |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760681 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 1970/770/100mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 450/190/190mm |
| makuupussi/tyynytarvikkeet: | Makuumaton suojus |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 1200g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641645 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | RWS - Vastuullinen villastandardi |
| GTIN: | 7640423641645 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |