LuxeMat Auto on kehitetty käytettäväksi ajoneuvoissa. Erityisen muotoilunsa ja sivuilla olevien syvennysten ansiosta se sopii täydellisesti autoon ja hyödyntää käytettävissä olevan tilan optimaalisesti – ihanteellinen kaikille, jotka eivät halua luopua kotimaisesta nukkumismukavuudesta matkoilla.
Kuten klassisessa LuxeMat-mallissamme, myös tämän version päällinen on valmistettu luomupuuvillasta ja siinä on lisäeristekerros villaa. Molempien luonnonmateriaalien kosteutta säätelevien ominaisuuksien ansiosta LuxeMat Auto tarjoaa erinomaisen kosteudenhallinnan. 3D-rakenne yhdistettynä 10 cm:n paksuuteen takaa erityisen korkean nukkumismukavuuden. Vaahtomuovissa olevat vaakasuorat ilmakanavat auttavat vähentämään painoa ja pakkauskokoa ilman, että mukavuus kärsii. Sivussa olevien kantokahvojen ansiosta mattoa on helppo tarttua ja kuljettaa vaivattomasti.
Matto täyttyy itsestään. Mukana toimitetulla täyttöpumpulla voit auttaa sitä ja saavuttaa näin halutun kovuuden. Suuret litteät venttiilit mahdollistavat erityisen nopean ja vaivattoman ilmanpoiston. Kestävä ripstop-materiaali lisää LuxeMat Auto -maton kestävyyttä ja pitkäikäisyyttä, ja päällinen on helppo irrottaa ja pestä pesukoneessa. Toimituksen sisältössä on Sidewinder-laukku, joka helpottaa ja nopeuttaa pakkaamista.
| Tuotenimi: | Exped LuxeMat Auto makuualusta - moraine |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760669 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1930/1320/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 193cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 700/300/300mm |
| vuodenaika: | All-season |
| eristys: | Villa |
| lämpövastus (R-arvo): | 7.2 |
| Henkilömäärä: | 1 - 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 5050g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641683 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX®, RWS - Vastuullinen villastandardi |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Itsestään täyttyvä, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423641683 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |