Tämä trekking-sähköpyörä on monipuolinen pyörä, jolla pääset minne tahansa. Toimistoon, kauppaan – ja jopa usean päivän retkelle joen varrella. Hyvän varustelun ansiosta voit ottaa mukaan runsaasti tavaraa. Täydellinen sekä työmatkalaisille että retkeilijöille.
| Tuotenimi: | Kalkhoff ENDEAVOUR 3 MOVE - Matalarunkoinen maastopyörä - 2026 - nepalsilver glossy |
| Valmistaja: | Kalkhoff Bikes |
| Tuotenumero: | KHB751851 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| keskiöt: | Shimano QC300 | QR |
| vanteet: | Stars | Aluminium |
| ketju: | Shimano CN-LG500 |
| rataspakka: | Shimano Cues Linkglide |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Cues 9 |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | Aluminium |
| jarrut: | Shimano MT200, hydraulic | 180/160mm |
| satulatolppamalli: | Aluminium, rigid |
| satula: | Selle Royal Essenza Plus Stracciatella |
| ohjaustanko: | Trekking Riser |
| ohjainkannatin: | Aluminium, adjustable |
| haarukka: | SR Suntour XCM32 Coil | QR |
| runko: | 3|26 Bosch |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-41 |
| Akun kapasiteetti: | 600Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| jännite: | 36V |
| pyörän erikoisvarusteet: | Rear rack | rear stand | adjustable stem |
| pyörän valot: | Herrmans MR5, LED | Herrmans H-Trace, LED |
| gripit: | Ergon GC10 |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 80 mm |
| polkimet: | Comfort |
| renkaat: | Schwalbe Green Marathon | 55-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 150kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Hopea |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 200 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line Gen. 4 |
| Vääntömomentti: | 75Nm |
| Tuotesarja: | Kalkhoff Bikes - Endeavour |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 9 |
| Rungon Muoto: | Matalarunko / Wave |
| GTIN: | 4000990482691, 4000990482707, 4000990482714 |
| Valmistajan sivu: | https://www.kalkhoff-bikes.com/de_de/ |