Soraa asfaltin sijaan. Metsää urbaanin viidakon sijaan. Vapautta aikapaineen sijaan. Satulassa koet aina täydellisiä hetkiä, kun voit ajaa ilman rajoituksia.
Lyhyesti sanottuna: pyörä, jota voit käyttää erityisen monipuolisesti – koska se selviää arjen tehtävistä yhtä hyvin kuin retkiesi suurista haasteista. Vankalla maastovarustuksellaan
ja tehokkaan Bosch Performance Line Smart -järjestelmänsä ansiosta tämä Kalkhoff-pyörä on aina valmis huippusuorituksiin.
ENTICE 3 on sähköpyörä kaikkiin tilanteisiin – ja niiden välissä oleviin täydellisiin hetkiin.
| Tuotenimi: | Kalkhoff ENTICE 3 ADVANCE - Sähköinen maastopyörä - 2026 - darksprings glossy |
| Valmistaja: | Kalkhoff Bikes |
| Tuotenumero: | KHB751829 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| keskiöt: | Shimano QC300 | QR |
| vanteet: | Ryde | Aluminium |
| ketju: | Shimano CN-LG500 |
| rataspakka: | Shimano Cues Linkglide |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Cues 9 |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | Aluminum |
| jarrut: | Shimano MT200 | 180/180mm |
| satulatolppamalli: | Aluminium, rigid |
| satula: | Selle Royal Vivo Ergo |
| ohjaustanko: | Allroad Riser |
| ohjainkannatin: | Aluminum adjustable |
| haarukka: | SR Suntour XCM32 Coil | QR |
| runko: | 3|26 Bosch |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-41 |
| Akun kapasiteetti: | 600Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube 625 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | MIK rear carrier | mudguard | kickstand |
| pyörän valot: | Herrmans MR5, LED | Herrmans H-Trace, LED |
| gripit: | Ergon GS10 Evo |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| polkimet: | Comfort |
| renkaat: | Schwalbe Smart Sam Bronze | 57-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 150kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 200 color |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line CX |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | Kalkhoff Bikes - Entice |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 9 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4000990482431, 4000990482448, 4000990482455 |
| Valmistajan sivu: | https://www.kalkhoff-bikes.com/de_de/ |