Kalkhoff esittelee Kalkhoff ENTICE 5+ ADVANCE -mallin, mukavan ja kattavasti varustetun jäykkäperäisen sähköpyörän. 29-tuumaiset nastarenkaat, 120 mm:n joustohaarukka, joustava satulatolppa, Boschin tehokas sähköpyörämoottori ja portaaton Enviolo-trekking-napa takaavat erinomaisen maastoajettavuuden.
Suuri etu: sähköpyörä on hyväksytty 170 kg:n järjestelmäpainolle.
Tehokas Bosch Performance CX -moottori integroidulla Bosch Powertube 800 Wh -akulla ja jopa 160 km:n alueella takaa ainutlaatuisen ajokokemuksen myös maastossa.
| Tuotenimi: | Kalkhoff ENTICE 5+ ADVANCE BELT - Naisten sähköpyörä - 2026 - darksprings / jetgrey matt |
| Valmistaja: | Kalkhoff Bikes |
| Tuotenumero: | KHB751824 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| keskiöt: | Shimano TC500, 15x100 mm TA | Enviolo Trekking |
| pinnat: | Niro |
| vanteet: | Aluminium | hollow section |
| ketju: | Gates Carbondrive CDX |
| rataspakka: | Gates Carbondrive CDX |
| vaihtaja: | Enviolo Trekking |
| takavaihteenvaihtaja: | Enviolo Trekking |
| etuhammasratassuhde: | 50 |
| kampisarja: | Aluminium |
| jarrut: | Tektro T535, 4-Piston | 203/180mm |
| satulatolppamalli: | Aluminium | suspension |
| satula: | Selle Royal Vivo |
| ohjaustanko: | Allroad Riser |
| ohjainkannatin: | Cockpit 2.0, adjustable | 70mm |
| haarukka: | Suntour Mobie 34 |
| runko: | 5|25 Aluminium |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 22 |
| Akun kapasiteetti: | 800Wh |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Rear stand, lock |
| pyörän valot: | Supernova Mini 3, LED | Trelock COB Line, Brakelight, LED |
| gripit: | Ergon GA30 Evo |
| satulatolppa: | Jousitettu satulatolppa |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| polkimet: | MTB Flat |
| renkaat: | Schwalbe Smart Sam Black Reflex 57-622 / Schwalbe Smart Sam Black Reflex 57-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 170kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Kiox 300 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line CX Smart System |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | Kalkhoff Bikes - Entice |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 9 |
| Rungon Muoto: | Trapetsi |
| GTIN: | 4000990443586, 4000990443579, 4000990481526 |
| Valmistajan sivu: | https://www.kalkhoff-bikes.com/de_de/ |