Riippumatta siitä, kestääkö matkasi useita päiviä vai tarvitsetko vain kuljettaa paljon tavaroita: tavaratelineen, roiskesuojien, polttimen jalustan, lukon kiinnikkeen ja valon ansiosta AVENTURA² on yhtä hyvin varustettu sekä retkipyöräilyyn että raskaiden kuormien kuljettamiseen kaupungissa. Lisäksi FOCUS AVENTURA² 6.8 on hyväksytty useimmille perävaunuille ja 150 kg:n järjestelmäpainolle (kuljettaja, varusteet ja pyörä).
Ergonominen ohjaamo, jossa on C.I.S. 30 asteen ohjainkannatin ja leveät maastorenkaat, tekee ajosta mukavan myös syrjäisillä radoilla. C.I.S.-teknologia tarjoaa siistin ohjaamon, jossa kaapelit on reititetty ohjainkannattimen ja ohjainlaakerin kautta runkoon.
Tehokas Bosch Performance CX -sähkömoottori (4. sukupolvi) tukee ajamistasi jopa 25 km/h:n nopeuteen voimakkaalla 85 Nm:n väännöllä. Tasapainoinen geometria tekee AVENTURA²:sta ketterän ja dynaamisen ajettavan. Boschin tehokkain sähkömoottori on integroitu täydellisesti keskiöalueelle.
| Tuotenimi: | FOCUS AVENTURA² 6.8 FS - 27,5" matalarunkoinen sähköpyörä jossa on helppo nousu - 2026 - steelgrey / diamondblack |
| Valmistaja: | FOCUS Bikes |
| Tuotenumero: | FOU747886 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| keskiöt: | Shimano HB-TC500 | Shimano FH-TC500 |
| vanteet: | Mach1 Trucky32, alloy | 27,5" |
| ketju: | Shimano CN-LG500 |
| rataspakka: | Shimano CS-LG400 |
| vaihtaja: | Shimano Cues |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Cues |
| etuhammasratassuhde: | 36 |
| kampisarja: | Samox | 165 mm |
| jarrut: | Shimano MT420 | 203/180mm |
| satulatolppamalli: | Post Moderne DP-212 | S / M /L / XL: 100 / 125 / 150 / 150 mm | 34,9 mm |
| satula: | Selle Royal Essenza Plus |
| ohjaustanko: | JD Riser, alloy | width: 740 mm, rise: 20 mm |
| ohjainkannatin: | Aluminium, adjustable | 60 mm |
| haarukka: | SR Suntour Mobie 34 D, Air |
| ohjauslaakeri: | ACROS ZS56/ZS56 | FOCUS C.I.S. Integrated |
| runko: | 7005 hydroformed aluminium | 148x12 mm TA |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-48 |
| Akun kapasiteetti: | 800Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| jännite: | 36V |
| pyörän erikoisvarusteet: | Massload rear rack | 27 kg max. load | MIK |
| pyörän valot: | Litemove RLX-100H, high-beam, 100 LUX | Supernova TL3 Z |
| gripit: | Ergon GS10 Evo |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| renkaat: | Schwalbe Jonny Watts, 27,5 x 2,35" |
| rungon joustovara: | 100mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta, Harmaa, Hopea |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Kiox 300 + LED Remote |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line CX |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | Focus - Aventura 2 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 10 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4060908146008, 4060908146015, 4060908146022, 4060908146039 |
| Valmistajan sivu: | http://www.focus-bikes.com |