Siri-silmälasit on nimetty Siri Tolanderin mukaan, joka on legenda Tukholman pyöräkuririen keskuudessa. Ne sopivat täydellisesti retkeilyyn.
Peilattuja linssejä käytetään häikäisyä vähentämään ja näkömukavuutta lisäämään.
Loistava linssi ja ihanteellinen pilvisille päiville. Soveltuu myös hyvin silppurilaseihin ja ulkoilmaan, jossa on vähemmän valaistusta. Kuten metsässä tai isomman kaupungin keskustassa.
| Tuotenimi: | CHPO Siri Aurinkolasit - Black / Amber |
| Valmistaja: | CHPO |
| Tuotenumero: | CPO739686 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 57/20/150mm |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, MTB |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 2 - keskitaso |
| valonläpäisy: | 26% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 16134IC |
| kehysten leveys: | 150mm |
| nenäsillan leveys: | 20mm |
| Linssin korkeus: | 57mm |
| GTIN: | 7340089109311 |
| Valmistajan sivu: | https://chpobrand.com |