Coleotteron takki tarjoaa maksimaalisen näkyvyyden.
Erittäin heijastavasta ja irisoivasta materiaalista valmistettu takki tarjoaa vertaansa vailla olevan näkyvyyden myös vähemmän aurinkoisina päivinä. Ulkokerroksessa on DWR-pinnoite (Durable Water Repellent), joka pitää sateen ja kosteuden poissa. Kevyt stretch-materiaali tarjoaa mukavan istuvuuden ja täyden liikkumisvapauden hartioille ja käsivarsille. Se sopii erinomaisesti keskikesän retkille, ja se voidaan yhdistää täydellisesti alusvaatteisiin ja paitaan, kun sää kylmenee. Verkkoa olevat takatasku pitävät vaatteen kevyenä ja aerodynaamisena.
Materiaali
Fabric I: 90% polyesteri, 10% elastaani
Fabric II: 84% polyesteri, 16% elastaani
Fabric III: 83% polyamidi, 17% elastaani
Fabric IV: 78% polyamidi, 22% elastaani
Fabric V: 90% polyamidi, 10% elastaani
Fabric VI: 80% polyamidi, 20% elastaani
| Tuotenimi: | Nalini Coleottero Pyöräilytakki Mies - musta/harmaa 4000 |
| Valmistaja: | Nalini |
| Tuotenumero: | NAL738010 |
| Materiaali: | Fabric I: 90% polyesteri, 10% elastaani Fabric II: 84% polyesteri, 16% elastaani Fabric III: 83% polyamidi, 17% elastaani Fabric IV: 78% polyamidi, 22% elastaani Fabric V: 90% polyamidi, 10% elastaani Fabric VI: 80% polyamidi, 20% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| Huppu: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, ei kuivausrumpua, ei kankaanpehmentimiä, älä valkaise |
| vuodenaika: | Talvi |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Thermo, Hi Vis / Heijastava |
| lämpötila-alue: | +12°C / +5°C |
| istuvuus: | Race Fit |
| takataskut: | 3 |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Syksy/Talvi |
| Väri: | Musta, Monivärinen, Heijastava |
| Paino: | 731g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| takatasku: | 3 |
| GTIN: | 8056516435715, 8056516435784, 8056516435814 |
| Valmistajan sivu: | http://www.nalini.com |
Löydät alta valmistajan Nalini vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | 2XL | 3XL | 4XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 87 - 90 | 90 - 93 | 94 - 97 | 98 - 101 | 102 - 105 | 106 - 109 | 110 - 113 | 114 - 117 |
| D. lantio (cm) | 90 - 93 | 93 - 96 | 97 - 100 | 101 - 104 | 105 - 108 | 109 - 112 | 113 - 116 | 117 - 120 |
| E. sisäsauma (cm) | 79 | 80 | 81 | 83 | 85 | 86 | 87 | 88 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen 2XL
Kansainvälinen 3XL
Kansainvälinen 4XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 78 - 81 | 82 - 85 | 86 - 89 | 90 - 93 | 94 - 97 | 98 - 101 |
| C. vyötärö (cm) | 61 - 64 | 65 - 68 | 69 - 72 | 73 - 76 | 77 - 80 | 81 - 84 |
| D. lantio (cm) | 88 - 91 | 92 - 95 | 96 - 99 | 100 - 103 | 104 - 107 | 108 - 111 |
| E. sisäsauma (cm) | 74 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL