SIM 2.5 on yksi Expedin klassisista, itsetäytteistyvistä yleismakuualustoista. Se on täydellinen valinta ulkoilijoille, jotka arvostavat pientä painoa ja pientä pakkauskokoa. Se tarjoaa kaiken, mitä tarvitset levollisiin yöuniin luonnossa.
Matto on ihanteellinen kumppani kevyille vaelluksille keväällä, kesällä ja syksyllä. Se on kevyt, kompakti ja siksi erittäin helppo kuljettaa. SIM 2.5 tarjoaa 2,5 cm paksun vaahtomuovieristeen ansiosta nukkumismukavuutta myös kovalla alustalla ja suojaa maastokylmältä. Käytännölliset litteät venttiilit takaavat nopean puhalluksen ja tyhjennyksen.
Kestävä, kierrätyspolyesteristä valmistettu pintamateriaali tuntuu miellyttävältä ihoa vasten ja on myös ympäristöystävällinen. Olipa vaellusseikkailusi mikä tahansa - tässä matossa yhdistyvät laatu, mukavuus ja kestävyys edulliseen hintaan.
| Tuotenimi: | Exped SIM 2.5 Isotoninen - M - flame |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD722912 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 1830/500/25mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 260/160/160mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| lämpötilaraja: | -5°C |
| lämpövastus (R-arvo): | 3.3 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oranssi |
| Paino: | 690g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| Tyynyversio: | Makuualusta |
| GTIN: | 7640277846562 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |