DeepSleep tekee vaikutuksen 3D-mattojen perheessä kompaktilla pakkauskoollaan ja painollaan. Se on täydellinen kumppani perusleirille, leirintäalueelle tai matkailuautoon. Duo-version leveys on 104 cm (M) tai 132 cm (LW+), joten se sopii erinomaisesti kahden hengen seikkailuihin tai erittäin suureksi, ylelliseksi yhden hengen matoksi.
Erityinen 3D-rakenne luo suurimman mahdollisen makuualustan. DeepSleepin ydin koostuu 7,5 cm paksusta vaahtomuovista ja takaa siten parhaan mahdollisen nukkumismukavuuden. Pinta on valmistettu kierrätetystä 75 D polyesteristä, joka tuntuu miellyttävältä ihoa vasten.
DeepSleep on itsestään puhallettava. EXPED Top Up Pump -pumppu puhalluksen apuvälineenä ja korjauslaastari sisältyvät toimitukseen. Täyttöä ja tyhjennystä helpottavat kaksi litteää venttiiliä. Mukana on suuri pakkaussäkki helppoa pakkaamista varten.
Materiaali: Ulkomateriaali
Kierrätetty 75 D polyesteri harjattu
TPU-polyeetterikalvolaminaatti
Öko-Tex® 100 -sertifioitu
alapuoli
kierrätetty 75 D polyesteri
TPU-polyeetterikalvolaminaatti
Oeko-Tex® 100 sertifioitu
Eristys
16 kg/m³ avosoluinen PU-vaahto
Oeko-Tex® 100 sertifioitu
| Tuotenimi: | Exped DeepSleep Mat Duo Itsetäyttyvä Makuualusta - LW+ - ocean |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD722911 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/1320/75mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 700/300/300mm |
| vuodenaika: | Talvi |
| lämpötilaraja: | -45°C |
| lämpövastus (R-arvo): | 9 |
| Henkilömäärä: | 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 4445g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277846548 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| Tyynyversio: | Makuualusta |
| GTIN: | 7640277846555 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |