Hengittävä merinopaita, joka on kehitetty intensiiviseen harjoitteluun todella kuumina päivinä - luonnonmateriaalien ansiosta luonnollisen tuntuinen.
Kangas koostuu pääasiassa synteettisten materiaalien ja korkean merinopitoisuuden sekoituksesta. Rei'itetty, hengittävä ja nopeasti kuivuva. Selkäosa, hihat ja taskujen alue on valmistettu Polartec® Delta™ -materiaalista, jossa on 3D-rakenne ja lyocell-pitoisuus. Erityisen kevyelle ja joustavalle materiaalille on ominaista sen nopeasti kuivuvat ominaisuudet ja viilentävä vaikutus. Luonnonmateriaalit tuntuvat miellyttävän pehmeiltä ihoa vasten, ja tätä vaikutusta lisäävät vielä lisääntynyt merinovillapitoisuus, 3D-kangasrakenne ja litteät saumat. Pelipaidassa on kolme reilun kokoista taskua selässä, vetoketjutasku ja heijastavat logot edessä ja takana. Kierrätetyssä yksisuuntaisessa vetoketjussa on suojus ja vetoketjutalli, joka suojaa lappuja ja nahkaa hankaukselta.
Materiaali
Kangas I: 61% villa, 30% polyesteri, 9% polyamidi
Kangas II: 49% lyoselli, 49% polyesteri, 2% elastaani
| Tuotenimi: | Isadore Signature Merino Air Naisten pyöräilypaita - Antique Gold 2025 |
| Valmistaja: | Isadore |
| Tuotenumero: | ISD711463 |
| Materiaali: | Kangas I: 61% villa, 30% polyesteri, 9% polyamidi Kangas II: 49% lyoselli, 49% polyesteri, 2% elastaani |
| Kompressio: | Kyllä |
| Huppu: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Merino, selluloosakuitu |
| pestävyys: | 40 °C, ei saa silittää, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpötila-alue: | +32°C / +20°C |
| istuvuus: | trikoot |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| takataskut: | 3 |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Keltainen, Kulta |
| Paino: | 100g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8586025241663, 8586025241670, 8586025241687 |
| Valmistajan sivu: | https://isadore.com/ |
Löydät alta valmistajan Isadore vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 82 | 82 - 84 | 84 - 88 | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 106 | 106 - 114 | 114 |
| C. vyötärö (cm) | n. a. | 75 | 75 - 80 | 80 - 85 | 85 - 90 | 90 - 95 | 95 | n. a. |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 64 | 64 - 67 | 67 - 70 | 69 - 72 | 71 - 74 | 73 - 76 | 76 - 79 | 79 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 80 - 84 | 84 - 88 | 88 - 92 | 92 - 96 | 94 - 98 | 98 - 104 |
| D. lantio (cm) | 78 - 82 | 82 - 86 | 86 - 90 | 90 - 94 | 94 - 98 | 98 - 102 |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 61 - 64 | 64 - 67 | 66 - 69 | 68 - 71 | 70 - 72 | 71 - 74 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL