CUBE Flying Circus -mallissa täydellisesti tasapainotettu geometria kaikkia ilmassa tehtäviä liikkeitä varten kohtaa kovaksi keitetyn vakauden ja kestävyyden. Pyörää on saatavana myös kahdessa eri koossa, joissa on eripituiset yläputket ja säädettävät pudotusputket, jotta käsittely sopii kulloiseenkin ajotyyliin.
Painon säästämiseksi CUBE on varustanut pyörän integroidulla kuulasarjalla. Äärimmäisen lyhyiden ketjujaksojen ansiosta jopa manuaalin käyttö on lastenleikkiä. Mitä muuta? RST Dirt -jousitushaarukka, RaceFace Aeffect -kampi, hydrauliset levyjarrut, yksivaihteinen voimansiirto ja Schwalbe Billy Bonkers -renkaat. Kaikki mitä tarvitset hyppytaitojesi parantamiseen!
| Tuotenimi: | CUBE FLYING CIRCUS - 26" Dirt Bike - 2026 - hazeblue / reflex |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698303 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | BMX / Dirt / Street |
| keskiöt: | CUBE XF1F / CUBE Mi-7R |
| vanteet: | CUBE EX23 |
| ketju: | KMC Z8.3 |
| rataspakka: | Singlespeed sprocket |
| keskiölaakerit: | BSA |
| etuhammasratassuhde: | 28 |
| kampisarja: | Race Face Aeffect DH |
| jarrut: | Shimano BR-MT200 | 180/160mm |
| satulatolppamalli: | CUBE Performance |
| satula: | ACID Venec Lite |
| ohjaustanko: | CUBE Rise Trail Bar |
| ohjainkannatin: | CUBE Performance CPS-Race |
| haarukka: | RST Dirt-15 |
| ohjauslaakeri: | VP Integrated |
| runko: | Aluminium Lite | AMF |
| vaihteen käyttö: | Ei mitään |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| gripit: | CUBE Dirt Grips |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| renkaat: | Schwalbe Billy Bonkers | 26x2.25" |
| renkaan enimmäisleveys: | 57mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 115kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa, Sininen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 12600g |
| valmistajan tuotekoodi: | 846100 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | CUBE - Flying Circus |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 1 (Single Speed) |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571473745, 4054571473752 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |