RockShox nostaa Reverb-sarjan uudelle tasolle, viimeksi elektronisesti toimivan Reverb AXS:n ja nyt hydraulisesti toimivan Reverb Stealthin myötä. Uudistetut sisäosat takaavat tasaisen toimimisen ja lisääntyneen luotettavuuden, jota Vent Valve Technology -tekniikka parantaa entisestään. Pienemmät kokonaispituudet ja useammat iskevät-vaihtoehdot antavat kuljettajille mahdollisuuden valita vartalon kokoonsa sopivan pylvään.
Reverb 1X -kaukosäädin yhdistää SRAM-vaihteen muotoilun erinomaisen ergonomian ja hydraulisten vaihteiden alhaiset vipuvoimat. Sen erinomainen ergonomia ja helppokäyttöisyys takaavat, että kaikki aloittelijoista ammattilaisiin käyttävät vaihdepylvästä nopeammin, helpommin ja useammin. Takaiskunopeutta voidaan säätää kätevästi ohjaustangosta.
Sinun ei pitäisi nauttia tästä teknologiasta alunperinkään, minkä vuoksi RockShox on rakentanut tähän mennessä kestävimmän dropper postinsa. Mutta joskus väistämätöntä voi tapahtua: Ajan myötä öljyn joukkoon pääsee ilmaa, tolppa muuttuu ponnekkaaksi ja se on tuuletettava. Vent Valven ansiosta voit nyt suorittaa tämän pienen huollon itse muutamalla askeleella ilman, että sinun tarvitsee ensin purkaa pylvästä. Painat venttiiliä, puristat tolpan ylösalaisin ja asetat sen takaisin. Tämä puristaa ilman ilmakammioon, ja vain öljy jää sinne, missä sen pitäisi olla - istuintolppa on kuin uusi.
Materiaali: 3D-taottu 7050-alumiini
Lisäpaino: Ø 30,9 mm - 340 mm - 100 mm isku)
Toimituksen laajuus: Istuintolppa sis. 1X kaukosäädin /erillinen kiinnityspuristin /2000 mm kaapeliliitäntä /verkkopakkaus /Torx-työkalu
| Tuotenimi: | RockShox Reverb Stealth 1X Remote C1 Dropper Seatpost - black |
| Valmistaja: | RockShox |
| Tuotenumero: | ROX428780 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| Satulatolpan Ø: | 30.9mm |
| pituus: | 301mm |
| kiskon kiristintyyli: | pyöreät kiskot, soikeat kiskot |
| satulatolppatyyppi: | kannatin ilman siirtymää, Dropper-tolppa |
| satulatolpan siirtymä: | 0mm |
| dropper-tolppaversio: | Sisäinen reititys, Siirtymä 100 - 125 mm, Siirtymä 126 - 150 mm, Siirtymä > 150 mm, Käyttölaite hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2022 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 912g |
| valmistajan tuotekoodi: | 00.6818.042.xxx |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| Punnittu versio: | 31.6 mm - 467 mm - 175 mm |
| GTIN: | 710845831324, 710845831348, 710845831355, 710845831362, 710845831225, 710845831232, 710845831249, 710845831256, 710845831300, 710845831263, 710845831270, 710845831287, 710845831294, 710845831317, 710845831331 |
| Valmistajan sivu: | http://www.sram.com/de/rockshox |