MACINA SPORT pysyy uskollisena periaatteelleen – korkealaatuiset komponentit ja täysi varustelu. Tämän trekking-pyörän ydin on vankka alumiinirunko yhdistettynä BOSCH SMART SYSTEM -järjestelmään. Apua saat BOSCH PERFORMANCE LINE CX -moottorilta ja tehokkaalta BOSCH POWERTUBE -akkulta, jonka tilavuus on 750 Wh. Lisäksi EBIKE FLOW -sovellus avaa oven verkottuneeseen maailmaan ja yhdistää sinut pyörääsi. KTM:n insinöörien mestarillisen työn ansiosta vuosien ajan todistettu KTM-rungon geometria on voitu säilyttää huolimatta akun koon ja tilavuuden kasvusta. Pariston irrottaminen ja takaisin asettaminen on helpompaa kuin koskaan. POWER TUBE TOP LOADER (PTTL) on KTM:n oma innovaatio tätä käyttäjäystävällistä akku-käsittelyä varten. MACINA SPORT 710 on varustettu korkealaatuisella SRAM GX AXS -vaihteistolla.
| Tuotenimi: | KTM MACINA SPORT 710 GX AXS - Naisten Trekking-Sähköpyörä - 2023 - green purple flip matt (silver+blue) |
| Valmistaja: | KTM Bikes |
| Tuotenumero: | KTM770369 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| ketju: | SRAM NX Eagle |
| rataspakka: | SRAM NX Eagle PG-1230 |
| vaihtaja: | SRAM GX Eagle AXS Controller |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM GX Eagle AXS |
| etuhammasratassuhde: | 38 |
| kampisarja: | KTM E-TEAM ISIS |
| jarrut: | Shimano MT402 (3-F) / MT420 4-Piston | Shimano RT64 CL 180 / 160 |
| renkaat: | DT Swiss HU 1900, CL, 100/15TA, 622x25C | DT Swiss HU 1900, CL, 135/5QR, 622x25C |
| satulatolppamalli: | KTM Team 30.9 | 350 mm |
| satula: | Selle Royal Essenza+ |
| ohjaustanko: | KTM Team Low Rizer | 640mm |
| ohjainkannatin: | KTM +20° ICR |
| haarukka: | Suntour NCX-E Air LO |
| ohjauslaakeri: | Acros AICR internal 1.1/8"-1.5" angle limit |
| runko: | Macina Trekking Onroad Alloy6061 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 11-50 |
| Akun kapasiteetti: | 750Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTUBE 750Wh |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | mudguards | carrier | kickstand | chainguard |
| pyörän valot: | B&M Lumotec IQ-XM LED 120-170Lux | B&M Typ 340 brex LED |
| gripit: | Ergon GP30 SD with Barend |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 60 mm |
| polkimet: | Trekking-Pedal VP-616 anti-slip |
| renkaat: | Schwalbe G-One Overland | Evo | SuperGround | 50-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 144kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2023 |
| Väri: | Vihreä |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 25400g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1230130106 | 1230130111 | 1230130116 | 1230130120 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch LED remote SMART SYSTEM / Bosch KIOX 300 TFT Display SMART SYSTEM |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch PERFORMANCE CX Gen.4 SMART SYSTEM |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | KTM Bikes - Macina Sport |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Trapetsi |
| GTIN: | 9008594472372, 9008594472389, 9008594472396 |
| Valmistajan sivu: | https://www.ktm-bikes.at/de/ |