Kids Ride Shotgun Dirt Hero -runkosarjaan voi asentaa 12- tai 14-tuumaiset renkaat. Kaikki kokoonpanoon tarvittavat työkalut ovat toimituksen sisällössä.
Dirt Hero -maastopyörä on pienennetty enduro-pyörä, joka on kehitetty erityisesti avaamaan polkuja lasten tasapainopyörillä ajamiseen. Dirt Hero on suunniteltu 2–5-vuotiaille lapsille, ja sen suositeltu vähimmäisaskeleen pituus on 337 mm
| Tuotenimi: | Kids Ride Shotgun Dirt Hero Children's Balance Bike Runko-sarja - white |
| Valmistaja: | Kids Ride Shotgun |
| Tuotenumero: | SHG769771 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 12" (203mm), 14" (254mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| levyjarrun kiinnike: | Postmount |
| Satulatolpan Ø: | 27.2mm |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | haarukan kera |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 3500g |
| valmistajan tuotekoodi: | KRS-BIK-DHBFW-01 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 9421036071160 |
| Valmistajan sivu: | https://kidsrideshotgun.eu/ |