Movement 2:ssa on kevyt alumiinirunko ja halkaisijaltaan suuret putkiprofiilit, jotka takaavat maksimaalisen vakauden ja suoran voimansiirron. Rakenne on suunniteltu mahdollistamaan korkeammat ja nopeammat hyppyt säilyttäen samalla täyden hallinnan koko ajan. Vuosien varrella hiottu ja todistettu geometria perustuu legendaarisiin Decade-runkoihin ja tarjoaa optimaalisen tasapainon ketteryyttä, vakautta ja tarkkaa hallittavuutta dirt-hyppyihin.
Pyörä on varustettu suositulla Manitou Circus Expert -joustohaarukalla, jossa on kartiomainen ruotoputki ja vankka läpivientiakseli. Se tarjoaa erinomaista jäykkyyttä ja luotettavuutta kovissa laskuissa ja intensiivisessä käytössä. Laadukkaat komponentit korostavat pyörän urheilullista luonnetta. Luotettavan jarrutusvoiman takaamiseksi takakiekossa on hydraulinen levyjarru, joka tarjoaa riittävän jarrutusvoiman kaikissa tilanteissa, myös vaativissa ajo-olosuhteissa. Tämä tekee Movement 2:sta ihanteellisen valinnan ajajille, jotka arvostavat maksimaalista suorituskykyä, vakautta ja hallittavuutta dirt-hyppyissä ja pumppuradalla.
| Tuotenimi: | NS Bikes MOVEMENT 2 - Dirt-pyörä - 2024 - musta |
| Valmistaja: | NS Bikes |
| Tuotenumero: | NBI769138 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | BMX / Dirt / Street |
| keskiöt: | NS Bikes |
| ketju: | PYC P510H |
| keskiölaakerit: | Octane One |
| etuhammasratassuhde: | 25 |
| kampisarja: | Salt by WTP |
| jarrut: | Shimano MT410 160mm / Tektro MD-M280 Aries 160mm |
| renkaat: | NS Bikes Dirt |
| satulatolppamalli: | NS Bikes | 30.9mm |
| satula: | NS Bikes Combo |
| ohjaustanko: | NS Bikes Lick | 740mm | 25.4mm |
| ohjainkannatin: | NS Bikes Chemical |
| haarukka: | Manitou Circus Expert |
| ohjauslaakeri: | IS42/IS52 |
| runko: | AL6061-T6 |
| välityssuhde: | 10 |
| vaihteen käyttö: | Ei mitään |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| gripit: | NS Bikes Hold Fast |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| polkimet: | NS Bikes Nylon |
| renkaat: | Kenda Small Block 8 | 26x2.10" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2024 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 12100g |
| valmistajan tuotekoodi: | BI-NSB-2344 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | NS Bikes - Movement |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 1 (Single Speed) |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 5905934037489 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ns-bikes.com |