Intecin suunnitelmana oli luoda gravel-runko, jossa retkeilyn ilo ja seikkailu kaukana autoista ja asfaltista ovat etusijalla. F11 STEIGER, jonka innovatiivinen runkogeometria, pitkä akseliväli ja huomattavasti suurempi rengastila tarjoavat täydellisen ajomukavuuden ja pehmeyden maastossa.
Lukuisat kierteitetyt kiinnityspisteet rungossa ja haarukassa toimivat pohjana lisävarusteiden kiinnittämiselle. Teräsrunko ja läpivientiakseli on suunniteltu kestävään ajonautintoon, tarkkaan hallittavuuteen ja luotettavaan ajoturvallisuuteen.
Runkosarja, jossa on haarukka, läpivientiakselit, satulakiinnike ja lisävarusteet.
| Tuotenimi: | Intec F11 STEIGER – 28" Gravel – teräsrunkosarja – 2026 - deep black glossy |
| Valmistaja: | Intec |
| Tuotenumero: | ITE769092 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| haarukka: | Steel rigid |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| renkaan enimmäisleveys: | 42mm |
| levyjarrun kiinnike: | Flatmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 160mm |
| SHIS: | Ulkoinen kuppi (EC) |
| Satulatolpan Ø: | 27.2mm |
| vaihdettava vaihteenvaihtajan korvake: | Kyllä |
| S.H.I.S. ylä: | EC34 / 28.6 |
| S.H.I.S. ala: | EC34 / 30 |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | haarukan kera |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön kotelon leveys: | 68 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 2180g |
| valmistajan tuotekoodi: | F1116 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 57cm frame w/o fork |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/8“ |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| Valmistajan sivu: | http://intec-bikes.de/ |