Transition PBJ on kehitetty täysin alusta alkaen, ja siinä on nyt alumiinirunko, uusi geometria ja lisäominaisuuksia. Hydroformoidun 6061-alumiinirungon ansiosta Transition on voinut integroida ominaisuudet, joita nykypäivän ajajat tarvitsevat, ja toteuttaa näin erittäin lyhyet takahaarukan alaputket ja matalan satulakorkeuden.
Geometriaa ja kokovalikoimaa on kehitetty edelleen, jotta pyörä tarjoaa nopean ja reagoivan ajokokemuksen, joka auttaa pumppaamaan mutkien läpi ja rullaamaan takaisin jopa jyrkimmiltä reunoilta. PBJ on juuri oikea valinta ajajille, jotka etsivät flow-tuntumaa dirt-jumpingissa, skeittipuistossa ja pumptrackilla:
Se on valmis pumppaamaan, hyppäämään ja ylittämään kaiken näköpiirissä. Saatavana nyt kahdessa koossa – Short ja Standard – vastaamaan ajajien tarpeisiin parhaalla mahdollisella tavalla.
Koko ”Standard” sopii parhaiten ajajille, jotka haluavat parantaa taitojaan pumptrackilla tai jotka haluavat vakaamman geometrian suurempia hyppyjä ja suurempia nopeuksia varten ilman, että joutuvat luopumaan lyhyen takahaarukan leikkisyydestä. Tällä koolla on sama takahaarukan pituus (377–395 mm) kuin ”Short”-mallilla, ja se yhdistyy 420 mm:n reachiin.
Runko, jossa on satulatolpan kiinnike ja integroidut ketjunkiristimet.
| Tuotenimi: | Transition PBJ - 26" Dirt-Runko - 2026 - acid bath |
| Valmistaja: | Transition |
| Tuotenumero: | TRA768893 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | BMX / Dirt / Street |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | Pikalukitus |
| levyjarrun kiinnike: | IS 2000 |
| SHIS: | puoli-integroitu (ZS) |
| Satulatolpan Ø: | 31.6mm |
| korvakkeet: | vaakasuora |
| sisältäen haarukan: | ilman haarukkaa |
| satulatolppakiristin Ø: | 34.9mm |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön kotelon leveys: | 73 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 2210g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| Tuotesarja: | Transition - PBJ |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 666945299826 |
| Valmistajan sivu: | http://www.transitionbikes.com/ |