Dartmoor Two6Player Pro on yksi maailman myydyimmistä dirt jump -runkoista, ja sen uusin sukupolvi on uudistettu perusteellisesti. Vaakaputki ja takahaarukat on suunniteltu uudelleen, jotta linjat ovat selkeämmät ja istuvuus parempi. Samalla kokovalikoimaa on optimoitu vastaamaan paremmin ajajien monipuolisiin tarpeisiin.
Runko on suunniteltu erityisesti dirt jump- ja pump track -käyttöön. Integroitu ketjunkiristin, Rotor-ohjausjärjestelmille valmisteltu ohjainlaakeri ja erityisen tukevat takahaarukat takaavat maksimaalisen toimivuuden ja vakauden. Moderni geometria tarjoaa tasapainoisen yhdistelmän ketteryyttä, hallittavuutta ja turvallisuutta hyppyjen ja temppujen aikana.
Ennen markkinoille tuloaan Two6Player Pro kävi läpi kattavat rasitustestit ja läpäisi ne menestyksekkäästi jopa lisääntyneen rasituksen alla. Tämä vahvistaa runkon korkean kestävyyden ja luotettavuuden – jopa äärimmäisissä olosuhteissa.
Vahvistettu vaakaputki ja optimoitu putkirakenne tarjoavat lisää kestävyyttä ilman, että ketteryys kärsii. Tämän ansiosta runko sopii erinomaisesti kaiken kokoisten hyppyjen, kovien laskujen ja vaativimpien temppujen luotettavaan hallintaan. Tämä hyvin suunniteltu rakenne takaa turvallisen ja tarkan ajokokemuksen sekä tarvittavan kestävyyden koville laskuille ja suurille hyppyille.
| Tuotenimi: | Dartmoor TWO6PLAYER PRO - Dirt-pyörän runko - 2026 - glossy white pearl |
| Valmistaja: | Dartmoor Bikes |
| Tuotenumero: | DAB767775 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, BMX / Dirt / Street |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | 10x135 mm TA (TR) |
| renkaan enimmäisleveys: | 59mm |
| levyjarrun kiinnike: | IS 2000 |
| levyn enimmäishalkaisija: | 160mm |
| SHIS: | integroitu (IS) |
| Satulatolpan Ø: | 30.9mm |
| korvakkeet: | vaakasuora |
| sisältäen haarukan: | ilman haarukkaa |
| sisältäen iskunvaimentimen: | ilman iskunvaimenninta |
| satulatolppakiristin Ø: | 34.9mm |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön kotelon leveys: | 73 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 2080g |
| valmistajan tuotekoodi: | DM0728 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| Tuotesarja: | Dartmoor - Two6Player |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 5905334032985, 5905334032978, 5905334032961 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |