Dartmoor Primal V.2 on yksi Dartmoorin malliston monipuolisimmista jäykkäperäisistä pyöristä, ja se on suunniteltu pyöräilijöille, jotka haluavat hallita laajaa ajotilanteiden alueen. Se sopii erinomaisesti metsäajoon, selviää sujuvista poluista yhtä varmasti kuin luonnollisista singletrack-reiteistä ja toimii luotettavasti jopa vaativammilla enduro-osuuksilla. Samalla runko tarjoaa täydellisen perustan ensimmäisten hyppyjen harjoitteluun tai kierrosten ajamiseen pump trackilla.
Nykyisessä sukupolvessa on päivitetty geometria. Runko on pidempi ja ohjauskulma loivempi, mikä parantaa ajomukavuutta ja hallittavuutta suuremmilla nopeuksilla sekä teknisessä maastossa. Lisäksi takahaarukka on yhteensopiva yleiskäyttöisen vaihtajan korvakkeen (UDH) kanssa, mikä takaa varaosien hyvän saatavuuden ja helpon huollon. Dartmoor PRIMAL 29 V.2 on siksi ihanteellinen valinta kaikille, jotka etsivät monipuolista, vankkaa ja modernia jäykkäperäistä pyörää – valmiina mihin tahansa seikkailuun, ensimmäisestä ajelusta haastavaan polkureittiin.
| Tuotenimi: | Dartmoor PRIMAL 29 V.2 - Maastopyörän runko - 2026 - glossy brushed silver |
| Valmistaja: | Dartmoor Bikes |
| Tuotenumero: | DAB767764 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Trail |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | 12x148 mm Boost (TR) |
| renkaan enimmäisleveys: | 60mm |
| levyjarrun kiinnike: | PM (7") 180 mm, Postmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 180mm |
| SHIS: | integroitu (IS) |
| Satulatolpan Ø: | 30.9mm |
| vaihdettava vaihteenvaihtajan korvake: | Kyllä |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | ilman haarukkaa |
| sisältäen iskunvaimentimen: | ilman iskunvaimenninta |
| satulatolppakiristin Ø: | 34.9mm |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön kotelon leveys: | 73 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Hopea, Metalliväri |
| Paino: | 2200g |
| valmistajan tuotekoodi: | DM0729 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| Tuotesarja: | Dartmoor - Primal |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 5905334032756, 5905334032749, 5905334032732 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |