Monipuolinen Robens Roamer 3 LW -tunneliteltta mahtuu jopa kolmelle hengelle ja siinä on joustava pystytysjärjestelmä, jonka ansiosta sen voi pystyttää pelkästään ulkoteltaksi, pelkästään sisäteltaksi tai täydelliseksi suojaksi. Teltta on valmistettu HydroTex SilPoly RS -materiaalista, joka ei aiheuta painumuksia, ja siinä on 2000 mm:n ulkoteltta sekä luokkansa paras 5000 mm:n vesipatsaslatti. Se on sekä kevyt pakata että tinkimättömän säänkestävä. HydroTex SilPoly imee huomattavasti vähemmän vettä kuin nailon, joten se pysyy kevyempänä myös märissä olosuhteissa.
Se kuivuu myös nopeasti ja pysyy tiiviinä, vahvana ja ilman painumuksia kosteuden vaikutuksesta, tarjoten tasaisen suorituskyvyn. Verkkosisäteltta edistää optimaalista ilmanvaihtoa, kun taas paneelit takaavat tehokkaan suojan tuulelta ja pölyltä. Käytännölliset ominaisuudet, kuten ulkoteltan kiinnitysnauhat etupuolella ja selkäpuolella, parantavat ilmankiertoa ja tarjoavat suojatun näkymän. Lyhyet telineosat helpottavat pakkaamista varusteiden joukkoon, ja säädettävä Low Vent -järjestelmä lisää mukavuutta entisestään. Teltassa käytetään DAC Pressfit 9 mm -telineitä, jotka tunnetaan erinomaisesta lujuudestaan, luotettavuudestaan ja pienestä painosta.
Eteinen mahdollistaa suojaisan ruoanlaittamisen istuessasi sisäteltassa tai toimii yksinkertaisesti säilytystilana. Heijastavat reunukset helpottavat teltan löytämistä yöllä.
| Tuotenimi: | Robens Roamer 3 LW Teltta - Light Green |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766440 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 480/170/170mm |
| vesipatsas: | 2000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi, Leirintä |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 2420g |
| teltan enimmäispaino: | 2590g |
| telttakepit: | 3 |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| apse: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 2200g |
| GTIN: | 5709388160263 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |