Deflector FM40 -lokasuojan voi kiinnittää maastopyörän tai sähköpyörän joustohaarukkaan suojaamaan pyörää ja kuljettajaa tehokkaasti vesi- ja mutaroiskeilta. Kumitetut tarranauhat tekevät asennuksesta helppoa, tehokasta ja yleispätevää. Tyylikäs, hillitty muotoilu sopii täydellisesti pyörän ulkonäköön. Deflector FM40 sopii erityisen leveille renkaille, joiden leveys on jopa 3,0". Se on valmistettu kestävästä teknisestä muovista. Sivupaneelit tarjoavat ainutlaatuisen suojan haarukkaputkille likaa vastaan. Pituuden ja vakauden ansiosta voit ajaa huoletta kaikissa ajotyyleissä ja sääolosuhteissa.
Lokasuojan voi kiinnittää myös kiinteästi adapterilla, joka on tarkoitettu haarukan kierteisiin. Kahta adapterimallia on saatavana erikseen: FZ01, joka on yhteensopiva Fox 32, 34, 36, 38, 40 (2021), AWL, Öhlins, SR Suntour ja Marzocchi (Fox-jousituksella), sekä RZ01, joka sopii Rockshox Zeb-, Domain- (2021) ja Lyrik-, Pike- (vuodesta 2023 alkaen), AWL-, Recon 35 Gold RL-, Silver R- ja TK-malleihin.
| Tuotenimi: | Zéfal Deflector FM40 MTB-roiskesuoja |
| Valmistaja: | Zéfal |
| Tuotenumero: | ZEF765982 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 560/90/170mm |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 28" (622mm), 29" (622mm) |
| lokasuojan asennusasento: | Haarukka |
| lokasuojatyyli: | # etu, Pikalukitus / koukku- ja lenkkikiinnitys |
| sovitusrenkaan mitat: | 76mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 156g |
| valmistajan tuotekoodi: | 2504 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3420586603421 |
| Valmistajan sivu: | http://www.zefal.com |