Olipa kyseessä vaellusretki, retkeily tai yöpymisretki pakettiautossa – Versaluxe Pillow tarjoaa kotimaisen mukavan nukkumiskokemuksen. Se yhdistää korkean mukavuuden ja kestävän rakenteen ja on ihanteellinen lisä Versaluxe-makuualustoihimme.
Yksimateriaalikonseptin ansiosta TPU-ilmatäyte ja kierrätetystä polyesteristä valmistettu päällinen voidaan erottaa toisistaan. Näin tyyny on lopulta helpompi kierrättää. Anatominen muoto tukee päätä ja takaa rentouttavan nukkumisasennon.
Yhdistelmäventtiilin ansiosta tyyny täyttyy ilmaa erittäin nopeasti. Ilmanpoistotapin avulla voit säätää tyynyn korkeutta ja kovuutta helposti päästämällä ilmaa ulos. Sivussa olevien kangaslenkkien ja mukana toimitetun narun ansiosta Versaluxe Pillow -tyyny on helppo kiinnittää makuualustaan.
| Tuotenimi: | Exped VersaLuxe tyyny - sunburst |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760694 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 480/290/150mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 140/75/75mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Tyynyt |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 130g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641713 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| GTIN: | 7640423641713 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |