Erittäin kevyt ja erittäin kompakti: Ultra 1R Mummy on täydellinen makuualusta kesän vaellus- tai retkipyöräilylle. Mummy-muoto pienentää painon ja pakkauskokoa minimiin.
AIRMAT TECHNOLOGY™ -tekniikka luo ilmatäytteisen rakenteen, joka tekee Ultra 1R Mummy -matosta erittäin kevyen. Cradle Comfort™ -tekniikka takaa makuukomfortin kaikissa vaellusmattoissamme: pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä parantaa maton pitoa.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu ripstop-polyesteri on ultrakevyt ja kolme kertaa vahvempi kuin perinteiset kevytmateriaalit. Kahden Flat Valve -venttiilin ansiosta matto on helppo täyttää ja tyhjentää yhtä nopeasti – kestävä, luotettava ja intuitiivinen käyttää. Mukana toimitettava Schnozzel Pumpbag -pumppupussi takaa nopean ja kosteudettoman täyttämisen.
| Tuotenimi: | Exped Ultra 1R Mummy makuualusta - LW - Long Wide - fog |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760621 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1970/650/70mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 190/105/105mm |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpövastus (R-arvo): | 1.8 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Beige |
| Paino: | 405g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641249 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423641249 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |