Laakeriteknologia | Tutustu siihen, miten kuulalaakereiden optimaaliset pyörimisominaisuudet varmistetaan ja miksi DT Swiss ei tarjoa napoja, joissa laakerin välys on säädettävissä.
Toimitus sisältää: tubeless-vannenauhan, tubeless-venttiilin, IS-adapterin (6-pulttinen)
Hookless-vannoja on suunniteltu erityisesti tubeless-renkaiden käyttöön. Tubeless-renkaita on mahdollista käyttää myös putkilla. Clincher- tai taitettavat rengaset eivät kuitenkaan ole suositeltavia.
Järjestelmän enimmäispaino: 130 kg
| Tuotenimi: | DT Swiss XMC 1500 SPLINE Etukiekko - 29" | hiilikuitu | Hookless | Centerlock / 6-pulttinen - 15x110mm Boost |
| Valmistaja: | DT Swiss |
| Tuotenumero: | DTS755256 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country), All-Mountain |
| keskiöt: | DT Swiss 240 |
| pinnat: | DT complite® t-head |
| vanteet: | Hookless tubeless TSS |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| ASTM: | Luokka 4 |
| akseli vakio: | 15x110 mm Boost (ER) |
| Pyöräversio: | Eturengas, Eturengas 600-800 g, Vakiopyörä |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy, Keskilukko/AFS |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 36mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 20mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| nipat: | DT ProLock Squorx ProHead alu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 682g |
| valmistajan tuotekoodi: | WXMC150BEIXCA28598 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7613052532769 |
| Valmistajan sivu: | http://www.dtswiss.com |