Lähde ensin liikkeelle, kysy myöhemmin – EXC 1500 CLASSIC on juuri tähän tarkoitettu enduro-kiekkosetti. Erityiset PURE-hiilikuituvannet, joissa etupuolella 28 DT Complite -pinnat sujuvaa tarkkuutta varten ja takana 32 pinnat raakaa voimaa varten, tarjoavat tarkan hallittavuuden uusille reiteille ja kestävyyttä vaarallisten kohtien selättämiseen. 240 Classic DEG DF -mallin ansiosta voit unohtaa polkimen takapotkun ja se vie sinut vaikeiden kohtien läpi kaatamatta sinua. Anna mennä, muoto seuraa virtausta.
Laakeriteknologia | Tutustu siihen, miten kuulalaakereiden optimaaliset pyörimisominaisuudet varmistetaan ja miksi DT Swiss ei tarjoa napoja, joissa laakerin välys on säädettävissä.
Kokemus ja käsityö | Jokainen DT Swiss -kiekko on käsityönä valmistettu. Käsityönä valmistamisen konsepti takaa vakaat ja kestävät kiekot.
| Tuotenimi: | DT Swiss EXC 1500 CLASSIC Takakiekko - 29" | Hiilikuitu | Hookless | 6-pulttinen - 12x148mm Boost - XD / Micro Spline |
| Valmistaja: | DT Swiss |
| Tuotenumero: | DTS755245 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| keskiöt: | DT Swiss 240 |
| pinnat: | DT complite® | Three-cross (1:1) |
| vanteet: | Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| ASTM: | Luokka 5 |
| akseli vakio: | 12x148 mm Boost (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas > 900 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | XD (SRAM 11/12s MTB), Micro Spline (Shimano 12s MTB) |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 37.2mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 22mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| nipat: | DT ProLock flat hexagonal alu |
| vapaaratasjärjestelmä: | Ratchet DEG 60 | DF 0°/10°/20° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1015g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Vapaaratasjärjestelmä: | Räikkä |
| GTIN: | 7613052532929 |
| Valmistajan sivu: | http://www.dtswiss.com |