Valmistaudu maastopyöräilyyn optimoituun e-MTB-päivitykseen: HXC 1500 SPLINE Carbon -kiekkosetti. DT Hybrid -pinnat sisältävä kiekkosetti on suunniteltu kestämään sähköpyörien suurta vääntömomenttia ja tarjoamaan samalla ketteryyttä. PURE Carbon -vanteet pitävät pyöräsi kevyenä ja ketteränä, jotta voit liikkua metsässä vaivattomasti. Vankka 240 SPLINE -hybridi-napa ja e-MTB-pyörille suunniteltu DF Hybrid Technology takaavat maksimaalisen luotettavuuden, jotta voit keskittyä olennaiseen. Lähde liikkeelle – muoto seuraa virtausta.
Laakeriteknologia | Tutustu siihen, miten kuulalaakereiden optimaaliset pyörimisominaisuudet varmistetaan ja miksi DT Swiss ei tarjoa napoja, joissa laakerin välys on säädettävissä.
Kokemus ja käsityö | Jokainen DT Swiss -kiekko on käsityönä valmistettu. Käsityönä valmistamisen konsepti takaa vakaat ja kestävät kiekot.
| Tuotenimi: | DT Swiss HXC 1500 SPLINE Takakiekko - 29" | Hiilikuitu | Hookless | Centerlock - 12x148mm Boost - Micro Spline / XD |
| Valmistaja: | DT Swiss |
| Tuotenumero: | DTS755228 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| keskiöt: | DT Swiss 240 |
| pinnat: | DT complite® hybrid t-head |
| vanteet: | PURE Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| ASTM: | Luokka 4 |
| akseli vakio: | 12x148 mm Boost (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas > 900 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | XD (SRAM 11/12s MTB), Micro Spline (Shimano 12s MTB) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 37.2mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 22mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 140kg |
| nipat: | DT ProLock Squorx ProHead alu |
| vapaaratasjärjestelmä: | Ratchet DEG 60 | DF HYB 0°/10° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1063g |
| valmistajan tuotekoodi: | WHXC150TEDNCA28643 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Vapaaratasjärjestelmä: | Räikkä |
| GTIN: | 7613052533216 |
| Valmistajan sivu: | http://www.dtswiss.com |