Jos haluat vain nauttia vuoristossa liikkumisesta, etsiä ei tarvitse enää, sillä XM 1700 SPLINE on valmis valloittamaan vaikeimmatkin maastot vaivattomasti. Sen nopeasti kytkeytyvä 350 DEG DF -napa, jossa on 72 hammasta, tarjoaa 5 asteen kytkentäkulman – vaivattomasti, juuri oikea napa teknisiin nousuihin, joissa pyörän reagointikyky on yhtä tärkeää kuin sinun. Ja kun tarvitset sitä, se antaa sinulle 10 tai 20 astetta vapautta selättääksesi
Vanteiden profiilit on kehitetty erityisesti tubeless-käyttöön. Ne takaavat täydellisen istuvuuden ja tekevät vannen asennuksesta mahdollisimman helppoa. Siitä huolimatta on aina mahdollista käyttää perinteistä rengas- ja putki-yhdistelmää.
DT Pro Lock -pinnan nippelit estävät pinnan ja neulan liitoskohdan itsestään löystymisen. Neulan kierteeseen ruiskutetaan patentoitua kaksikomponenttista liimaa, mikä mahdollistaa erittäin kestävien kiekkojen rakentamisen. Heti kun neulat on kierretty kiinni, liima aktivoituu ja kovettuu täysin. Toistuva keskittäminen on mahdollista ilman ongelmia, jolloin liiman lujuus heikkenee hieman jokaisen keskittämisen yhteydessä.
DT Swiss -napat tunnetaan No-Tool-konseptistaan. Konsepti mahdollistaa työkaluttoman muuntamisen kaikkiin yleisiin akselistandardeihin.
Toimituksen sisältö: -tubeless-vannenauha, tubeless-venttiili, IS-adapteri (6-pulttinen)
| Tuotenimi: | DT Swiss XM 1700 SPLINE Evo Etukiekko - 29" | Clincher | Centerlock / 6-pulttinen - 15x110mm Boost |
| Valmistaja: | DT Swiss |
| Tuotenumero: | DTS755197 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain |
| keskiöt: | DT Swiss 350 |
| pinnat: | DT Competition race | Straightpull |
| vanteet: | Clincher |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| akseli vakio: | 15x110 mm Boost (ER) |
| Pyöräversio: | Eturengas, Eturengas > 800 g |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy, Keskilukko/AFS |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 34mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 20mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 859g |
| valmistajan tuotekoodi: | WXM1700BEIXSA27944 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | DT Swiss - XM 1700 |
| GTIN: | 7613052546698 |
| Valmistajan sivu: | http://www.dtswiss.com |