Upouusi
Tämä on enduro-pyörä pyöräilijöille, joka palkitsee tarkkuuden ja hyvän linjavalinnan uskomattomalla nopeudella ja samalla suojaa sinua ongelmilta vankkumattomalla ajokontrollilla. Jos sinulla on taidot, se vie sinut suoraan palkintokorokkeen korkeimmalle askelmalle. Kysy vaikka Ella Conollylta – hän voitti sillä EDR-maailmancupin 2025. Mahtavaa!
Hallinta kosketuksen kautta
Proportional Response™ -jousitus. Mullet-pyöräsarja. Matala painopiste. Jokainen elementti on sovitettu pitoon ja hallittavuuteen, kun linjavalinta muuttuu villiksi. Pyörä pysyy vakaana. Kuljettaja säilyttää hallinnan.
Integroitu vaisto
Älykkäät ominaisuudet, jotka ovat peräisin samasta perinteestä, joka vie enduro-palkintokorokkeelta vauhdikkaisiin ajeluihin parhaiden kavereiden kanssa. Kokokohtaiset kinematiikka, geometria ja runkorakenne Proportional Response -tekniikan ansiosta. Yhteensopiva teräs- ja ilmapumppu-iskunvaimentimien kanssa. StashPort-runko-säilytyslokero ja runsaasti tilaa yksilöllisille lisävarusteille, jotka antavat sinulle vapauden ajaa juuri niin kuin haluat.
Ajodynamiikka
Matala satulan korkeus takaa erinomaisen hallittavuuden. Suurihalkaisijaiset satulaputket sopivat pitkän liikealueen Vario-satulatolppiin. Tasapainoinen jäykkyys kaikissa kooissa. Koon mukainen jousituksen kinematiikka. Jokainen koko on sovitettu päivittäiseen jännitystarpeeseesi.
Hiilikuitu läpikotaisin
Täysin uusi runko. Täyshiilikuitua edestä taakse. Suojattu kumisilla osilla. Vakiovarusteet. Mitään ei ole piilotettu. Kaikki on todistettu toimivaksi.
| Tuotenimi: | Cannondale BAD HABIT 2 - Hiilikuituinen Maastopyörä - 2026 - phoenix yellow |
| Valmistaja: | Cannondale Bikes |
| Tuotenumero: | CAD755157 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro, All-Mountain |
| keskiöt: | Formula DC-7131 / Zipp ZM700 |
| pinnat: | Stainless Steel | 14g |
| vanteet: | WTB ST i30 Tough TCS |
| ketju: | SRAM Eagle 70 T-Type |
| rataspakka: | SRAM Eagle 70 T-Type |
| vaihtaja: | SRAM Eagle 90 SL T-Type |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Eagle 90 T-Type |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB BSA 73mm MTB Wide |
| etuhammasratassuhde: | 30 |
| kampisarja: | SRAM Eagle 70 T-Type |
| jarrut: | SRAM Maven Stealth | 220/200mm |
| satulatolppamalli: | Cannondale DownLow Dropper |
| satula: | WTB Solano |
| ohjaustanko: | Cannondale 3 Riser |
| ohjainkannatin: | Cannondale 1 |
| haarukka: | RockShox Lyrik Select + |
| ohjauslaakeri: | Acros 0° |
| runko: | Bad Habit | High-strength carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 11-52 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Large and Small StashBag | Downtube Shuttle Guard | Tubeless Valves |
| gripit: | Cannondale TaperRidge |
| iskunvaimennin: | RockShox Vivid Select + | custom Bad Habit tune | 210x55mm |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 160 mm |
| renkaat: | Continental Kryptotal-F | 29x2.4" / Continental Kryptotal-R | 27.5x2.4" |
| rungon joustovara: | 155mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Keltainen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | C2313GU10 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Tuotesarja: | Cannondale - Habit |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196870079519, 196870079526, 196870079533, 196870079540 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cannondale.com/eur_de |