Nämä mukavat LEGACY WP -housut tarjoavat täydellisen suojan sateella ja märällä kelillä. MTB-housut vakuuttavat tyylikkäällä ulkonäöllään, toiminnallisuudellaan ja erinomaisella suojauksellaan. Vakuutu itse O'NEALin todistetusta laadusta!
Hitsatut päärmit ilman helmaa takaavat sileän, tuulenpitävän pinnan ja parantavat aerodynamiikkaa pyöräilyssä ja kilpaillessa
Esimuotoiltu polven yläpuolelle ulottuva leikkaus takaa optimaalisen liikkumavapauden
Kestävä 3-kerroksinen materiaali – vesitiivis ja erittäin hengittävä
10 000 mm vesipatsas ja 30 000 g/m²/24 h hengittävyys takaavat luotettavan säänsuojan
Ekologisesti valmistettu täysin kierrätettävästä yksikomponenttikankaasta
Vesitiiviset saumat optimaaliseen suojaan märissä olosuhteissa
Kaksi sivutaskua, joissa on vettä hylkivät vetoketjut turvalliseen säilytykseen
Piilotettu etukiinnitys kahdella painonapilla
Yksilöllisesti säädettävä vyötärö täydelliseen istuvuuteen
PFAS-vapaa (C0) kyllästys
Huomautus: Kuvien yhteydessä on kokotaulukko, josta löydät itsellesi sopivan koon.
Materiaali
100% polyesteri
| Tuotenimi: | O'Neal Legacy MTB Sadehousut Miehet - V.26 black |
| Valmistaja: | O'Neal |
| Tuotenumero: | ONL754783 |
| Materiaali: | 100% polyesteri |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| taskujen määrä: | 2 |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 30000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 10000mm |
| Ominaisuudet: | Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 451g |
| GTIN: | 4046068677538, 4046068677545, 4046068677552, 4046068677569, 4046068677576, 4046068677583 |
| Valmistajan sivu: | http://www.oneal.eu/de/ |
Löydät alta valmistajan O'Neal vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 |
| B. rintakehä (cm) | 81.3 - 86.4 | 88.9 - 94 | 96.5 - 102 | 104 - 109 | 112 - 117 | 119 - 127 |
Kansainvälinen S Eurooppa 46
Kansainvälinen M Eurooppa 48
Kansainvälinen L Eurooppa 50
Kansainvälinen XL Eurooppa 52
Kansainvälinen XXL Eurooppa 54
Kansainvälinen 3XL Eurooppa 56
| Kansainvälinen | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 | 44 | 46 | 48 | 50 | 52 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 44 | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 | 60 | 62 | 64 | 66 | 68 |
| C. vyötärö (cm) | 76.2 | 81.3 | 86.4 | 91.4 | 96.5 | 102 | 107 | 112 | 117 | 122 | 127 | 132 | 137 |
| D. lantio (cm) | 86.4 - 88.9 | 91.4 - 94 | 96.5 - 99.1 | 102 - 104 | 107 - 109 | 112 - 114 | 117 - 119 | 122 - 124 | 127 - 130 | 132 - 135 | 137 - 140 | 142 - 145 | 147 - 150 |
| E. sisäsauma (cm) | 69.6 | 71.1 | 72.4 | 73.9 | 75.4 | 77 | 77 | 77 | 79 | 79 | 80 | 80 | 81 |
Kansainvälinen 28 Eurooppa 44
Kansainvälinen 30 Eurooppa 46
Kansainvälinen 32 Eurooppa 48
Kansainvälinen 34 Eurooppa 50
Kansainvälinen 36 Eurooppa 52
Kansainvälinen 38 Eurooppa 54
Kansainvälinen 40 Eurooppa 56
Kansainvälinen 42 Eurooppa 58
Kansainvälinen 44 Eurooppa 60
Kansainvälinen 46 Eurooppa 62
Kansainvälinen 48 Eurooppa 64
Kansainvälinen 50 Eurooppa 66
Kansainvälinen 52 Eurooppa 68
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Saksa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| B. rintakehä (cm) | 81.3 - 83.8 | 86.4 - 88.9 | 91.4 - 94 | 96.5 - 102 | 104 - 109 |
Kansainvälinen XS Saksa 34
Kansainvälinen S Saksa 36
Kansainvälinen M Saksa 38
Kansainvälinen L Saksa 40
Kansainvälinen XL Saksa 42
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 | 44 |
| C. vyötärö (cm) | 58.4 - 61 | 63.5 - 66 | 68.6 - 71.1 | 73.7 - 76.2 | 78.7 - 81.3 | 83.8 - 86.4 | 88.9 - 91.4 |
| D. lantio (cm) | 85.1 - 87.6 | 90.2 - 92.7 | 92.7 - 95.3 | 95.3 - 97.8 | 97.8 - 102 | 102 - 105 | 105 - 109 |
| E. sisäsauma (cm) | 65 | 66 | 70.1 | 71.1 | 71.9 | 72.9 | 74.9 |
Kansainvälinen XXS Eurooppa 32
Kansainvälinen XS Eurooppa 34
Kansainvälinen S Eurooppa 36
Kansainvälinen M Eurooppa 38
Kansainvälinen L Eurooppa 40
Kansainvälinen XL Eurooppa 42
Kansainvälinen XXL Eurooppa 44
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
| B. rintakehä (cm) | 55.9 - 58.4 | 61 - 63.5 | 66 - 68.6 | 71.1 - 73.7 | 76.2 - 78.7 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 116
Kansainvälinen S Eurooppa 128
Kansainvälinen M Eurooppa 140
Kansainvälinen L Eurooppa 152
Kansainvälinen XL Eurooppa 164
| Kansainvälinen | 18 | 20 | 22 | 24 | 26 | 28 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 2 / 3 | 4 / 5 | 5 / 6 | 8 / 10 | 12 / 14 | 16 |
| D. lantio (cm) | 45.7 - 48.3 | 50.8 - 53.3 | 55.9 - 58.4 | 61 - 63.5 | 66 - 68.6 | 71.1 - 73.7 |
Kansainvälinen 18 Eurooppa 2 / 3
Kansainvälinen 20 Eurooppa 4 / 5
Kansainvälinen 22 Eurooppa 5 / 6
Kansainvälinen 24 Eurooppa 8 / 10
Kansainvälinen 26 Eurooppa 12 / 14
Kansainvälinen 28 Eurooppa 16