Nopeammin kaikkialla
Tämä alue on suunniteltu tarjoamaan vertaansa vailla olevaa monipuolisuutta ja vastaamaan samalla gravel-kilpailuolosuhteiden vaatimuksiin. Se on saanut inspiraationsa Hutchinsonin suorituskykyisten maantiepyörän renkaiden teknologioista.
Jos ajat kivikkoisella, terävällä tai arvaamattomalla maastolla, Touareg Race GridSkin on sinun vakuutuksesi palkintokorokkeelle. Hutchinson on tuonut maantiealueellaan jo todistetun GridSkin-vahvistusteknologian ensimmäistä kertaa Gravel-sarjaan estääkseen kilpailun päättäviä rengasrikkoja.
GridSkin-neulottu vahvistuskerros tarjoaa kohdennettua suojaa renkaan sivupinnalle, eristäen viilto- ja repeämävahingot ja auttaen estämään kilpailun päättäviä renkaiden rikkoja ilman, että se vaikuttaa merkittävästi vierintävastukseen tai painoon.
Toisin kuin raskaat perinteiset vahvistukset, GridSkinin vaikutus vierintävastukseen ja painoon on minimaalinen.
Kilpailukäyttöön sopiva tekniikka: Sisältää saman korkean reboundin Mach Tread 3.0 -seoksen kuin tavallinen Race-versio. Uusi seos tarjoaa 25 % paremman reboundin energianhävikin minimoimiseksi ja lisää repäisylujuutta 10 %.
Yksi maailman nopeimmista sorarenkaista, integroitu todistetusti toimivaan Touareg-kulutuspintaan.
Käytännössä: Touareg Race on ”Ultimate Combo” -kokonaisuuden kulmakivi. Yhdistettynä Caracal Race -renkaaseen takana se tarjoaa etupuolen pidon ja hallittavuuden, jota tarvitaan 90 %:ssa nykyaikaisista soraradankilpailuolosuhteista, ja luo Hutchinsonin koskaan kehittämän nopeimman ja monipuolisimman kokoonpanon.
| Tuotenimi: | Hutchinson Touareg Race GridSkin TLR - Taitettava rengas - 40-622 | musta/ruskea |
| Valmistaja: | Hutchinson |
| Tuotenumero: | HUT754486 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| ETRTO: | 40-622 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan rungon tiheys: | 127TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 40 mm |
| pistosuojaus: | GridSkin |
| rengasseos: | Mach Tread 3.0 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta, Ruskea |
| Paino: | 510g |
| valmistajan tuotekoodi: | PV533531 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3248382098896 |
| Valmistajan sivu: | http://www.hutchinsontires.com |